Огляд кросівок для трейлраннінга

Знайти ідеальні кросівки - складне завдання не тільки для новачків, але і для успішних спортсменів. Щоб полегшити вам муки вибору, в цьому матеріалі ми зібрали найпопулярніші моделі для бездоріжжя і розповіли, чим вони відрізняються один від одного, для якого рельєфу і умов підходять. Список моделей вийшов довгим, тому ми розділили їх по виробникам спортивного взуття. В огляді - кросівки для легкого трейл і пробіжок в парку, важкі «всюдиходи» і невагомі змагальні моделі.

Якщо ви тільки починаєте на «стежку» трейлраннінга, прочитайте статтю «Вибираємо кросівки для бігу по пересіченій місцевості» . У ній ми пояснюємо, чому вибір кросівок залежить від цілей і завдань бігуна, на що звертати увагу новачкам і який протектор підійде для м'якого грунту, а який для снігу або каменів.

Кросівки ASICS для трейлраннінга

ASICS Fujitrabuco Lyte

Позашляховики вагою всього 250 грам - рідкісне явище в біговій взуття. Їх конструктивну заточенность на швидкість підтверджує не тільки вагу, але і невелике значення величини перепаду висоти між п'ятою і носком - всього 4 міліметри. Такий дроп покращує динаміку і значно підвищує маневреність.

На верхній частині кросівки з повітропроникною сітки Mesh Upper є накладки, які захищають ноги від гілок і каменів.

Система шнурівки в цій моделі традиційна, але зі зручним доповненням: надлишки шнурків, які можуть плутатися під ногами під час бігу, прибираються в спеціальну кишеню Lace Pocket на язичку.

Підошва зроблена з інноваційної піни Flytefoam. Це один з найлегших матеріалів, які застосовує ASICS, але в той же час і один з найнадійніших. Він тримає форму протягом багатьох кілометрів. Зносостійка підметка ASICS Grip - новинка лабораторії бренду - допоможе спортсмену впевненіше і безпечніше пересуватися по вологих поверхнях, наприклад по мокрому грунту.

Призначення: для змагань і темпових тренувань по сипучим і грунтових поверхонь. Для бігу по камінню ця модель не підходить - в підошві немає протівокаменной пластини.

Версії моделі: базова.

ASICS Fujitrabuco Pro

Ця модель також відноситься до змагальних. Невелике збільшення ваги по відношенню до попередньої версії не є критичним і може бути виправдано тим, що в цих кросівках інженери ASICS використовували більше технологій. Навіть за зовнішнім виглядом вони відрізняються від моделі минулого сезону.

Безшовний верх з ріпстоп, створений за технологією Monosock, працює на оптимальну посадку, зручність розташування і фіксацію стопи. Вбудована гетри виступає додатковим захистом від попадання всередину кросівки дрібного сміття, а петлі на заднику і в передній частині полегшують процес перевзування.

Система швидкої шнурівки тут проста і зручна, вона значно зменшує час технічних зупинок для затягування шнурків.

Інтегрована в підошву протівокаменная пластина говорить про посиленого захисту і розширенні можливостей безпечного використання кросівок.

Призначення: тренувальний і змагальний біг. Протектор дозволяє бігати в них як по сухій, так і по вологій поверхні.

Версії моделі: базова.

ASICS GEL-Fujitrabuco 8

Родоначальник серії в черговий своєї версії. GEL-Fujitrabuco 8 - дуже надійні кросівки, що гарантують максимальну безпеку. Вони важать більше, ніж молодші побратими, але пояснюється це технологічністю моделі і більш високим рівнем комфорту для власника.

У цих кросівках трейлраннер-любитель може виходити практично на будь-яку трасу, щоб спокійно і методично поглинати заплановану кількість кілометрів. При цьому він може бути впевнений, що йому гарантований комфорт, ефективна амортизація, високий рівень захисту і надійне зчеплення з поверхнею.

Призначення: тривалий біг по пересіченій місцевості. Відносяться до категорії стабільних кросівок, тому підходять спортсменам з гіперпронаціей.

Версії моделі: базова, GTX.

ASICS GEL-Sonoma 5 GTX

Ще один представник тренувальної серії позашляховиків, розрахований на нейтральних пронаторов, яким не потрібна додаткова підтримка стопи.

Верх кросівки з вологостійкої і паровідвідних мембраною Gore-Tex підвищує рівень комфорту в умовах негоди, коли протягом всієї дистанції ллє дощ. Широкий язичок з щільною набиванням додатково захищає від сміття: дрібних гілок, каменів і бруду.

Ефективна амортизація досягається завдяки технології GEL в задній частині стопи, а за впевнене зчеплення відповідає підметка Trail Specific.

Призначення: тренувальне взуття для спортсменів з нейтральною постановкою стопи. Оптимальні для бігу в період поганих погодних умов міжсезоння. Підходять спортсменам з вагою вище середнього.

Версії моделі: базова з мембраною Gore-Tex.

Кросівки Nike для трейлраннінга

Nike Zoom Pegasus 36 Trail

Модифікація однією з найпопулярніших моделей Nike в версії, адаптованої для легкого трейл.

Ці кросівки прекрасно показують себе на лісових і паркових стежках, в них без проблем долаються круті спуски і підйоми, в тому числі і по мокрій поверхні.


Амортизаційні вставки Zoom Air ефективно працюють на дистанції будь протяжності і дозволяють перетинати асфальтові ділянки.

Відсутність протівокаменной захисту - головний обмежувач умов їх використання. Від пробою підошви в області носка вони не захищені. В цілому Zoom Pegasus 36 Trail - це дуже комфортні кросівки з прекрасним рівнем амортизації і чуйності.

Призначення: для спортсменів з нормальною пронацією і будь-яким рівнем підготовки. Підходять як для тренувань, так і для змагань.

Версії моделі: базова, GTX.

Nike Air Zoom Terra Kiger 5

Дуже надійні і досить легкі позашляховики з верхом з воздухопроводящих сітки і необхідним захистом в області носка.

Язичок без зайвого тиску щільно облягає ногу і максимально перекриває доступ сміттю. Зручна петля допомагає перевзутися швидко і без затримок.


Підошва з технологією Nike React відпрацьовує амортизацію і пристойну енерговіддачу, а вставка Zoom Air дозволяє сміливо приземлятися на п'яту навіть при активному спуску. Мала величина дропа підійде тим, хто віддає перевагу стилю бігу з носка або середини стопи.

Протівокаменная пластина в підошві захищає стопу від можливого пробою, а різноспрямовані шипи липкою підметки надійно тримають на складних поверхнях.

Призначення: в залежності від рівня підготовки можуть бути як тренувальної, так і змагальної парою. Підходять спортсменам з нейтральною пронацією.

Версії моделі: базова.

Nike Air Zoom Wildhorse 5

Ця модель відрізняється від Nike Air Zoom Terra Kiger 5 посиленням верху, конфігурацією підметки і вдвічі більшим значенням перепаду між п'ятою і носком. В іншому це кросівки з однаковими технологіями в основі підошви. Є тут і протівокаменная захист, і амортизаційна вставка Zoom Air в п'яті, і надійна підметка. Вага Wildhorse трохи і зовсім некритично вище за аналогічний показник Terra Kiger 5.


Призначення: для тренувань і змагань. Підходять спортсменам з нейтральною пронацією.

Версії моделі: базова.

Кросівки Mizuno для трейлраннінга

Mizuno Wave Hayate 6

У цій моделі дивно зручна колодка і гідна амортизація. Хоча на перший погляд здається, що мінімалістичний підошва навряд чи буде м'якою.

Верх кросівки підкорює своєю простотою і розумним розташуванням захисту. Але головне в тому, що він максимально точно підганяється до анатомічних особливостей стопи.

Протівокаменная пластина гарантує мінімум проблем при зустрічі з твердими нерівностями на поверхні, а зносостійка підметка Michelin вже встигла довести свою здатність до впевненому зчеплення.

Вага моделі приємний - кросівка не виходить з категорії «до трьохсот грам».

Призначення: підходять і новачкам, і прогресуючим трейлраннерам з нейтральною пронацією, тяжіють до швидкісної роботи.

Версії моделі: базова.

Mizuno Wave Mujin 6

Wave Mujin 6 розраховані на бігунів, яким потрібна хороша підтримка стопи. У цих кросівках можна бігати довго і методично: вони готові впевнено і надійно працювати рівно ті кілометри, на які ви в них вийшли. Рекордів швидкості в них точно не поставити, але з набором тренувального обсягу вони відмінно впораються.

У новій версії моделі є адаптивна система амортизації, поліпшена система шнурівки і добре захищений верх.

Спільна робота технологій підошви Mizuno Wave і U4icX сприяє комфортному бігу з плавним перекатом. Протівокаменная пластина надійно захищає від пробою. За надійність зчеплення з найскладнішим рельєфом відповідає гума Michelin і нова підметка Xta Grip.

Призначення: тренувальні кросівки для бігунів з гіперпронаціей.

Версії моделі: базова.

Кросівки La Sportiva для трейлраннінга

La Sportiva Akyra

Надійні, м'які, комфортні, гнучкі - все це про кросівках Akyra італійського бренду La Sportiva.

Легкий, міцний, повітропроникний тришаровий матеріал верху з екзоскелетнимі термовставками відмінно дихає, максимально точно сідає по нозі і адаптується до особливостей будови стопи. Технологічна система шнурівки знаходиться між верхніми шарами і відмінно регулює посадку.

Середня частина підошви відпрацьовує ударну навантаження, знижуючи її вплив на опорно-руховий апарат, а комбінована підметка активно чіпляється агресивним протектором за складний рельєф.

Єдиний мінус цієї моделі - велика вага, але він цілком виправданий технологічними і захисними функціями, які закладені в кросівки.

Призначення: для тренувальної та змагальної роботи без обмежень за рівнем підготовки. Кросівки спроектовані під гірські Трейл, але цілком годяться і для використання на рівнині.

Версії моделі: базова.

La Sportiva Ultra Raptor

Італійці розробили модель для того, щоб трейл- і скайраннери могли довго і безпечно бігати по складному рельєфу. Тому кросівки виглядають щільно збитими і максимально захищеними.

Верх зшитий з технологічного, зносостійкого і повітропроникного матеріалу. У нього інтегрована система шнурівки, за допомогою якої можна налаштувати рівномірний натяг. Глибокий прогумований винос і широкий рант по периметру кросівки захищають ноги від ударів об каміння і гілки дерев.

Усередині кросівки - ергономічна устілка, система фіксації п'яти, що амортизує підошва, що дають оптимальну ступінь свободи.

Варто вся ця конструкція на підметки з дуже цікавою шипування, схожою і на пазури, і на м'які подушечки представників сімейства котячих.

Призначення: для тривалих тренувань і протяжних змагальних трас в трейл- і Скайраннінг.

Версії моделі: базова, GTX.

La Sportiva Mutant

Модель задумували для гірського бігу з можливістю жорсткої експлуатації в самих непередбачуваних умовах. У кросівки цікава архітектура верху: це єдиний елемент, що перетворюється в гетрах-носок, підтримується своєрідною системою шнурівки.

Мисок надійно посилений і гарантує пальцях захист від травм при зустрічі з різними перешкодами.

Під нековзною підкладкою і ергономічною устілкою захована середня частина підошви з хорошим рівнем амортизації і захистом від ударного навантаження.

Підметка з липкою гуми посилена різноспрямованими шипами і готова тримати як на слизьких поверхнях, так і на ділянках, вкритих грязюкою. Для посилення прохідності передбачена можливість кріплення додаткових шипів.

Призначення: невелика вага моделі передбачає змагальний режим використання, але в той же час абсолютно не заважає в тренувальній роботі. Кросівки сконструйовані для гірського бігу, але якість підметки говорить про універсальність використання.

Версії моделі: базова.

La Sportiva Bushido II

Bushido II - кросівки для Скайраннінг, але вони не випадково потрапили в цей огляд. Модель підходить і для бігу в місцях, далеких від гір. Це хороший, якісний позашляховик, міцно збитий, захищений і здатний постояти за себе на будь-якій поверхні.

Верх буквально занурений в термополіуретановий екзоскелет - легкий, але надійний. Носок запечатаний товстої накладкою, що мінімізує можливі наслідки зустрічі з камінням і корінням.

Різноспрямовані шипи готові до спусків і підйомів, а спеціальні бічні шипи допоможуть безпечно проходити технічно складні ділянки. Природно, в конструкції кросівки є інтегрована в підошву протівокаменная пластина, що захищає стопу від пробивання гострим камінням.

Bushido II показані гіперпронаторам - в них є додаткова підтримка стопи, протипоказань у моделі немає.

Призначення: для тренувальної і змагальної діяльності без обмеження протяжності дистанцій.

Версії моделі: базова.

La Sportiva Akasha

Для цих кросівок практично немає обмежень за умовами застосування. Вони заточені під біг по пересіченій місцевості, але абсолютно спокійно відпрацюють і на асфальтовому ділянці. У них достатній запас амортизації і стабільності, щоб їх власник відчував себе максимально комфортно на будь-якій поверхні, куди б не занесла його спортивна доля. Підтвердження - потужна підошва і агресивний протектор з шипами для спусків і підйомів, снігу і бруду, каменів і грунту.

Значний вагу кросівок вказує на те, що вони підходять або для тривалих тренувань, або для неспішного змагального бігу.

Добре провітрюваний верх і широка колодка упаковані в поліуретановий скелет, який знижує ризик травми і збільшує показники зносостійкості.

Призначення: для тих, хто відкриває для себе складний і жорсткий світ трейлраннінга. Підійдуть і досвідченим спортсменам. Велика вага кросівки з лишком відшкодовується високим рівнем стабільності і комфорту.

Версії моделі: базова.

Рекомендуємо чат по трейлраннінгу: https://chatarchive.xyz/SportMarafonTrailrunning

Кросівки On для трейлраннінга

On Cloudventure

Легкі кросівки для бігу в горах, які стануть в нагоді і на рівнинному бездоріжжі. У цій моделі, як і у всій своїй взуття, швейцарці використовують не схожу ні на які інші конструкцію підошви - «хмарну». Вона максимально пом'якшує удар при приземленні, а потім допомагає робити вибуховий поштовх на початку кожного наступного кроку. «Вибух» відбувається завдяки інтегрованій в підошву пластині-пружині, яка одночасно грає роль протівокаменной захисту.

На підметки On Cloudventure чотири рівні профілю зчеплення. Кожен з них працює на стійкість бігуна на складних ділянках рельєфу протягом всієї дистанції.

Верх кросівки зшитий з міцного повітропроникного армованого матеріалу з захисними накладками. Подібна архітектура не тільки щільно і надійно тримає стопу, а й захищає її при зустрічах з перешкодами.

Призначення: для тренувальної та змагальної роботи без обмежень по рівню підготовки бігуна.

Версії моделі: базова, Waterproof.

Кросівки Salomon для трейлраннінга

Salomon Speedcross 5

Продовжувачі знаменитої і надзвичайно популярною серед бігунів серії кросівок. П'ята версія «спідкроссов» надійно скроєна: дизайнерам вдалося створити цілісний образ, в якому всі елементи об'єднуються в одну конструкцію.

У моделі традиційна для цієї серії непробивна захист носка, суперагрессівная ошиповка підметки, висока посадка і потужний каблук.

Стихія Speedcross 5 - бездоріжжя. Свої кращі якості вони виявляють на пухких поверхнях: в грязі і снігу.

Призначення: для тренувань і змагань, якщо нога подружилася з колодкою. Без обмежень по рівню підготовки власника.

Версії моделі: базова, GTX.

Salomon Supercross

Salomon Supercross - еволюційна стадія популярної серії Speedcross. Вони відрізняються вагою - на 20 грам легше, архітектурою зварного армованого верху і колодкою. Ще в цій моделі більш високий язичок, службовець додатковим захистом від попадання всередину кросівки дрібного сміття.

Умови застосування Supercross і Speedcross схожі. Тому, якщо вибираєте між двома моделями, орієнтуйтеся на те, як сяде колодка і що підкаже ваша стопа.

Призначення: для тренувань і змагань по снігу або мокрому і сипучому грунту.

Версії моделі: базова, GTX.

Salomon S / Lab Ultra 2

S / Lab Ultra 2 - класичний приклад зручного і швидкого позашляховика. Це легкі, гнучкі, інтелігентні кросівки, в яких все збалансовано: вага, захист, амортизація, надійність і впевнене зчеплення практично з будь-якою поверхнею.

Під час бігу стопа в кросівках чітко зафіксована, а верх щільно облягає ногу. У S / Lab Ultra 2 можна виходити на дистанцію будь протяжності, знаючи, що вони допоможуть подолати її з мінімальними тимчасовими витратами.

Призначення: тренувально-змагальна модель. Обмеження обумовлені не ступенем кваліфікації бігуна, а шириною колодки. Модель розрахована на нейтральних пронаторов.

Версії моделі: базова.

Salomon Sense Ride 3

Sense Ride 3 - легкі кросівки з хорошою амортизацією і необхідним рівнем захисту. У моделі задіяні традиційні для цього класу кросівок технології, що дозволяють бути впевненим у безпечному і комфортному подоланні складних дистанцій. Карбонова протівокаменная пластина і чіпка зносостійка підметка Contagrip MA - реальне тому підтвердження.

Середнє значення перепаду висоти «п'ята - носок» і хороший показник ваги збільшують ступінь універсальності цих кросівок.

Призначення: хороший тренувальний і змагальний варіант для спортсменів з нейтральною пронацією. Рівень підготовки не регламентований.

Версії моделі: базова.

Salomon S / Lab Sense 8

Професійна модель, спроектована виключно для швидкісного подолання дистанції. У ній все по мінімуму: вага, амортизація, полегшений і швидковисихаючий верх, мале значення дропа для реалістичного відчуття поверхні. Що потрібно по максимуму, так це високі фізичні кондиції спортсмена - в цьому випадку S / Lab Sense 8 можуть показати все, на що вони здатні.

Призначення: для змагань на дистанціях з пухкими, м'якими і нерівними поверхнями. Підійдуть спортсменам з нейтральною пронацією.

Версії моделі: базова і SG з інтегрованою гетри.

Кросівки Saucony для трейлраннінга

Saucony Peregrine 10

Кросівки з можливістю дуже щільною підгонки посадки і достатнім простором в області пальців.

Чуйна підошва з новою піною PWRRUN і технологією Formfit працює ефективно: віддає енергію і допомагає утримувати задану швидкість.


Амортизація без надмірностей, але рівно така, щоб не бути в'язкою і не виходити із зони комфорту. Інтегрована в підошву повнорозмірна пластикова протівокаменная пластина захищає стопи від гострих каменів і виступаючих коренів.

Потужна ошиповка протектора PWRTRAC прекрасно відпрацьовує різні поверхні. Попередньо встановлені місця для додаткових шипів.

Призначення: в залежності від рівня підготовки спортсмена кросівки можуть бути як тренувальними, так і змагальними. Обмеження обумовлені параметрами ваги. Підходять бігунам з нейтральною пронацією.

Версії моделі: базова.

Saucony Guide 13 TR

Трейловий варіант асфальтової моделі з демократичною універсальної величиною дропа і підтримкою стопи. В'язана сітка верху армована PU-накладками для максимальної зносостійкості. Носок, надійно схований за щільним захистом, готовий до зустрічі з перешкодами.

Шасі - TPU-рама - і скошена п'ята виправляють положення стопи з нахилу в момент зіткнення із землею до прямого на початку чергового кроку. У підошві працює новий піноматеріал PWRRUN + і технологія Formfit.

Для більш легкого відштовхування в передній частині зносостійкої підметки PWRTRAC є канавки гнучкості.

Призначення: для тренувального процесу і змагань.

Версії моделі: базова.

Кросівки Hoka для трейлраннінга

Hoka Challenger ATR 5

М'які і комфортні кросівки для легкого бездоріжжя: лісопаркових доріжок і стежок.

Двошарова повітропроникна сітка верху надійно фіксує стопу, язичок працює на комплексну стабільність і захищає від попадання всередину кросівки дрібного сміття, а модифікований протектор відмінно тримає зчеплення.

Призначення: для тих, хто бігає в парках, але добирається до них по асфальтових дорогах. Підходять спортсменам з нейтральною постановкою стопи.

Версії моделі: базова.

Hoka Speedgoat 4

Надійний, впевнений позашляховик для складних маршрутів. У новій версії Speedgoat дизайнери збільшили колодку в області пальців, в якості матеріалу верху застосували більш зносостійку сітку і посилили її 3D-накладками.

Модифікували і язичок, зроблений із застосуванням технології Gusseted: збільшили його показники повітропроникності за рахунок нових елементів.

За плавність рухів в кросівках відповідає технологія Meta Rocker Balanced Stage, за впевненість на найскладніших поверхнях - підметка Vibram Megagrip з 5-міліметровими шипами.

Призначення: для тренувань і змагань. Підходять спортсменам з нейтральною постановкою стопи без обмежень за рівнем підготовки.

Версії моделі: базова.

Hoka Torrent

Дуже легкі і маневрені кросівки для тих, хто прагне до максимальної результативності на складних трасах.

Верх з повітропроникною сітки Engineered Mesh забезпечений необхідним захистом. Підошва ProFly ефективно амортизує і забезпечує енерговіддачу, підметка з різноспрямованими шипами взаємодіє з поверхнею і показує відмінне зчеплення навіть зі складним рельєфом.


Призначення: для тренувань і змагань. Підходять спортсменам з нейтральною пронацією.

Версії моделі: базова.

Hoka Evo Mafate 2

Оновлена ​​модель Evo Mafate в черговий своєї версії. Модифікована конструкція верху стала більш комфортною і захищеною: збільшені повітропроникність і гидрофобность тканини Matryx. Внесено зміни до форми язичка і систему шнурівки.

Амортизацію, плавність ходу і надійність зчеплення забезпечують стислий піноматеріал EVA, технологія Meta Rocker і підметка Vibram Megagrip з шипами.

Призначення: біг на будь-які дистанції. Підходять спортсменам з нейтральною пронацією.

Версії моделі: базова.

 

Comments (0)

Ще немає жодного коментаря

Залиште свій коментар