Компанія Hisense, одна з найбільших виробників електроніки в Китаї, вже кілька років офіційно поставляє на український ринок свої моделі телевізорів. Сьогодні у нас на огляді - флагманська модель лінійки 2020 року, 55-дюймова Hisense 55U8QF.
Дизайн
У Hisense 55U8QF тонкі рамки навколо екрану - всього пів сантиметра темно-сірої смужки. Цікаве дизайнерське рішення - захисне скло не «втоплено» в рамку і не виконано на одному рівні з нею, а як би «приклеєне» зверху, так що воно трохи виступає за межі корпусу. Після включення проявляється додатковий відступ навколо зображення приблизно такого ж розміру, так що в підсумку картинка обрамлена рамкою близько 1 см шириною - при такій діагоналі телевізора вона візуально сприймається дуже вузькою і зовсім не впадає в очі.
А ось обтягнута чорною тканиною смуга під екраном виявляється незвично широкою, як для сучасних телевізорів - в ній ховаються спрямовані вперед динаміки акустичної системи.
В якості підставки використовується ніжка з основою у формі бумеранга, розмах «лап» у якій трохи менше, ніж у поширених останнім часом «ніжок» по краях корпусу - так що при необхідності цей телевізор можна поставити на досить компактну тумбу. У задній частині підставки є спеціальна ніша, прикрита декоративною кришкою, через яку можна пропустити підключені кабелі й заховати їх таким чином від глядачів. Також є можливість настінного монтажу - на тильній стороні можна знайти кріплення VESA 400х300.
У товщину корпус Hisense 55U8QF порівняно великий - до 8 см в нижній частині. Викликано це використанням повноцінної тилового підсвічування, яке помітно збільшує габарити.
Всі роз'єми знаходяться у двох блоках, орієнтованих убік і назад. В основному знаходяться три порти HDMI 2.0 з підтримкою сигналу 4K @ 60 Гц, два роз'єми USB 2.0 (0.5 А), два антенних гнізда (одне для кабельного або цифрового ефірного телебачення, і ще одне - для супутникового сигналу), а також інтерфейс для модуля умовного доступу. Один з HDMI-портів підтримує функцію ARC, що дозволяє виводити багатоканальне аудіо зі стрімінгових сервісів на зовнішню акустику. У другому блоці можна знайти порт Ethernet, цифровий оптичний аудіовихід, ще один порт HDMI і, дещо несподівано, композитний відеовхід з аналоговим стерео аудіо. Крім Ethernet, до домашньої мережі Hisense 55U8QF можна під'єднати і по Wi-Fi (підтримується стандарт 802.11ac, 2.4 ГГц і 5 ГГц).
Пульт ДУ
У комплекті з телевізором йде пульт дистанційного керування традиційного виду - він середніх розмірів, з великою кількістю кнопок, включаючи цифровий блок. Корпус алюмінієвий, добре лягає в руку. У кнопок досить незвичайна «рельєфна» форма, завдяки чому вони легко намацуються наосліп, натискаються легко і чітко.
Пульт підключається по Bluetooth, так що його не потрібно направляти в бік екрану при управлінні телевізором; також в нього вбудований мікрофон, що дозволяє використовувати голосовий пошук при навігації. У нижній частині пульта знаходяться спеціалізовані кнопки для клієнтів популярних стрімінгових сервісів, а також запуск вбудованого медіаплеєра для локального контенту.
Платформа, функціональність Hisense 55U8QF
В якості розумної оболонки телевізор використовує власну платформу - VIDAA U4. Це нова версія системи, представлена на початку 2020 року, і в ній був повністю перероблений призначений для користувача інтерфейс. Тепер він виглядає дуже схожим на лаунчер Android TV: системні піктограми в лівому верхньому кутку (пошук, повідомлення, вибір відео входу, профіль користувача) і стрічки встановлених застосунків і рекомендованого контенту під ними.
Для установки застосунків використовується власний магазин VIDAA Store, в ньому доступні клієнти популярних стрімінгових систем (YouTube, Netflix, Amazon Prime Video), є і локальні сервіси - MEGOGO, Oll.tv, Воля і т.д. З фірмових застосунків відзначимо VIDAA Art - постійно оновлюваний каталог фотографій і зображень, створюваний в партнерстві з відомим ресурсом DeviantArt, який може використовуватися в якості скрінсейвера, і VIDAA Free - добірка безкоштовного відеоконтенту з різних джерел.
Вбудований медіаплеєр програє 10-бітове 4K-відео, підтримує кодек h265, вміє декодувати аудіо супроводу в форматах Dolby Digital, DD + і DTS, а також відображає текстові субтитри. Продуктивності системи виявляється досить для того, щоб без пригальмовування відтворювати найважче відео (в наших тестах плеєр без проблем впорався з бітрейтом понад 150 Мбіт/с).
Hisense 55U8QF підтримує відтворення контенту з мобільних пристроїв - для цього можна скористатися як системними можливостями смартфона по трансляції екрана, так і фірмовим «віртуальним пультом ДУ» RemoteNOW. З його допомогою також можна запускати встановлені на ТБ застосунки, перемикатися між відеовходами, налаштовувати параметри зображення і т.д.
Звучання
У Hisense 55U8QF встановлена акустична стереосистема JBL (2х10 Вт), виконана в форматі вбудованого саундбара. У неї входять окремі низькочастотні динаміки, і це відчувається: «баси» добре відчутні й помітно щільніше і нижче, ніж у звичайній вбудованої акустики. Спрямованість вперед, на глядача, сприятливо позначається на опрацюванні високих частот і позиціювання звуку.
Телевізор підтримує алгоритми обробки звуку Dolby Atmos, з їх допомогою вдається додати звучанню глибини і насиченості. В цілому, ця акустика звучить досить добре, щоб не замислюватися про покупку окремого саундбара, і якщо і замахуватися на її «апгрейд», то вже відразу до повноцінної системи об'ємного звучання.
Якість зображення
У Hisense 55U8QF використовується 55-дюймова 10-бітна (8 біт + FRC) 4K-панель, виконана за технологією VA, з тилової (Direct LED) підсвічуванням і частотою оновлення 120 Гц. Розміщення світлодіодів по всій площі позаду матриці дозволяє домогтися більш рівномірного підсвічування і реалізувати її локальне затемнення для більш високої контрастності (всього є 132 незалежні зони). Також в цій лінійці є модель з діагоналлю екрана 65 дюймів, у неї локальне підсвічування розділена на 180 зон.
У назві лінійки використовується абревіатура ULED. Вона розшифровується як Ultra LED - це цілий комплекс різних технологій Hisense, який, за словами виробника, під однією назвою об'єднує два десятки патентованих поліпшень гами, підвищення контрастності і згладжування в динамічних сценах.
Крім того, тут використовується підсвічування на основі квантових точок (Quantum Dot). У ній замість традиційних світлофільтрів застосовується тонка плівка з нанесеними на ній квантовими точками (найдрібнішими напівпровідниками, що світяться під впливом слабкого опромінення LED-світлодіодів). Це дозволяє домогтися більш яскравих і «чистих» квітів і вищої контрастності.
Максимальна яскравість в звичайному режимі становить 600 кд / м², пікова в режимі HDR може сягає 1200 кд / м². Контрастність традиційно для VA-панелей досить висока, близько 5000: 1. У телевізора розширений колірний обхват, майже повністю покриває простір DCI-P3. При включенні ігрового режиму в налаштуваннях затримка введення значно знижується, приблизно до 15 мс, що робить цей телевізор хорошим варіантом в якості екрану для ігрової консолі.
Для SDR-контенту є 5 відеорежимів: «Стандартний», «День кіно», «Ніч кіно», «Динамічний» і «Спорт». Перший є найбільш універсальним, «день» і «ніч» оптимізовані для перегляду кіно при наявності фонового освітлення і в темній кімнаті, відповідно; в них зображення виглядає м'якше і трохи тепліше. У «Стандартному» режимі ми б рекомендували перемкнути гаму на 2.6, а колірну температуру - на один з «теплих» варіантів; це зробить зображення більш об'ємним і насиченим, а також більш приємним для тривалого перегляду. «Кіно» режимі показують дуже хороші результати без додаткової настройки.
«Динамічний» видає найбільш яскраву і насичену картинку, його можна використовувати для бляклого контенту або для імітації ефекту HDR на звичайному відео. «Спорт» незначно відрізняється від «Динамічного» - в ньому трохи нижче колірна температура і кілька висвітлені тіні, що дозволяє проявити в них додаткову інформацію, але може зробити зображення менш «об'ємним».
Телевізор підтримує всі основні формати HDR: HDR10, HLG, HDR10 + і Dolby Vision. Така «всеїдність» зустрічається досить рідко, особливо поєднання останніх двох. Відеорежими для HDR-контенту в загальних рисах є аналогами таких для звичайного відео (тільки з відповідною приставкою в назві). Відзначимо, що для кіносеансів ми б рекомендували «Нічний HDR» як пропонує найбільш збалансовану картинку з хорошою обробкою деталей в тінях і яскравих ділянках кадру.
ОЦІНКА
ПЛЮСИ: Висока якість зображення; ефектний HDR з підтримкою всіх основних форматів; локальне затемнення підсвічування; хорошу якість звучання вбудованої акустики; швидка і зручна оболонка
МІНУСИ: Хотілося б більшого асортименту додатків в магазині VIDAA Store; досить висока вартість
ВИСНОВОК: Hisense 55U8QF демонструє відмінне зображення, з високою яскравістю в HDR-режимі, насиченими, живими квітами та глибоким чорним кольором. Окремо варто відзначити підтримку всіх поширених форматів HDR і тилову підсвічування з локальним затемненням. Звучання вбудованої акустики також справляє приємне враження, у неї добре опрацьовані високі та середні частоти й вельми пристойні баси. У телевізора досить висока вартість, проте моделі з такими характеристиками екрану, як правило, стоять ще дорожче.