Огляд спортивного годинника Polar Vantage M

Крім звичайних розумних годиників, на ринку є і більш «вузькоспрямовані» моделі, призначені для спортсменів або тих, кому стандартних фітнес-функцій недостатньо. Polar - один з провідних брендів, що спеціалізуються саме на таких гаджетах. Раніше ми не тестували продукцію цієї компанії, настав час виправити упущення. Модель Vantage M з'явилася ще в 2018 році, проте на старті продажів ряд важливих функцій був недоступний, і виробник досить довго допрацьовував ПО. Тому на сьогоднішній момент цей пристрій зовсім не застарілий, а навпаки, на пікі форми, як спортсмен. Що, звичайно, не означає його ідеальності.

Нашим користувачам добре відома продукція Garmin - мабуть, головного конкурента Polar на нашому ринку. В цьому плані прямої аналог Vantage M - годинник з лінійки Garmin Fenix. Однак актуальні моделі Garmin (починаючи з Fenix ​​5 і новіше) коштують дорожче 12 тисяч гривень, тоді як годинник Vantage M можна купити дешевше 8 тисяч. 

Давайте подивимося на основні технічні характеристики моделі.

Технічні характеристики Polar Vantage M

 • Екран: круглий, плоский, не сенсорний, кольоровий електрофоретичний, діаметр 1,2 ", 240×240, 283 ppi
 • Захист від води: VR30 
 • Ремінець: знімний, силіконовий
 • Сумісність: пристрої на базі Android/iOS, комп'ютери з macOS/Windows
 • Підключення: USB-кабель, Bluetooth LE
 • Датчики: GPS/A-GPS, акселерометр, датчик серцевого ритму
 • Камери / інтернет / мікрофон / динамік: немає
 • Індикатор: вібросигнал
 • Розміри: 46 × 46 × 12,5 мм
 • Акумулятор: 230 мА · год (літій-полімерний)
 • Маса (наше зміна): 44 г (з ремінцем)

Упаковка і комплектація

Годинник поставляється в червоно-білій коробці прямокутної форми. Це не найпрактичніше і найвитонченіше рішення: зберігати зручніше плоскі упаковки, а особливої ​​краси ми тут не бачимо.

Втім, з точки зору транспортування цей варіант непоганий. Щільний картон всередині надійно захищає пристрій від ударів, і навіть падіння коробки не повинно зашкодити годиннику, вставленому в проріз всередині боксу.

Що ж стосується комплектації, вона гранично мінімалістична. Сам годинник, листівки-керівництва на різних мовах і зарядний кабель, на одному кінці якого USB, а на іншому - кругла платформа, яку треба приєднувати до спинки гаджета.

Зауважимо, що годинник треба класти на цю платформу не абияк (хоча начебто кругла форма до того спонукає), а так, щоб червона мітка збіглася з аналогічним місцем на годиннику.

Сам процес заряду йде досить довго - значно довше двох годин.


Дизайн

Зовнішній вигляд годинника викликає повагу. Досить великий, повністю круглий корпус, п'ять великих кнопок, за допомогою яких здійснюється все керування пристроєм, під склом безель з насічками. Плюс до цього, силіконовий чорний ремінець з безліччю отворів (нагадує серію ремінців Nike для Apple Watch).

На тильній стороні пристрою кидається в очі кругла зона з безліччю датчиків - очевидно, для більш точного вимірювання пульсу. Виробник стверджує, що навіть під час плавання годинник вимірює серцебиття коректно.

Сам дисплей порівняно невеликий, але оскільки підсвічування майже не використовується, а інший простір - чорний, як і фон екрану, здається, що зображення займає весь простір під склом. Підсвічування ж включається автоматично при характерному рухі рукою або при натисканні на верхню кнопку зліва (якщо дивитися на екран).

Як вже було сказано, всю фронтальну поверхню закриває скло - виробник його називає «багатошарове скло ПММА з твердим покриттям». ПММА - це поліметилметакрилат, інакше кажучи - оргскло. Це, звичайно, не сапфір, але все ж воно має бути досить ударостійким. До того ж, ободок навколо скла металевий.

Інша частина корпусу - пластикова. Кнопки - теж з металу. Нижня справа змінює інформацію на циферблаті і перегортає довгі екрани (наприклад, якщо це текстове повідомлення), Центральна кнопка дозволяє перейти до вибраного - наприклад, якщо на екрані циферблат з результатами тренувань, ви можете, натиснувши на кнопку, побачити докладні дані. Крім того, в будь-якому внутрішньому меню вона виконує роль Enter. А довге натискання на неї запускає тренування.

Верхня кнопка праворуч практично дублює функціональність нижньої, але, зрозуміло, всі перегортання по її натисканні відбуваються в зворотній послідовності. Нарешті, одна з найважливіших - кнопка внизу зліва. Вона дозволяє вийти в головне меню, де, зокрема, можна вибрати тренування, ця ж кнопка у всіх внутрішніх меню працює як «Назад» і, плюс до всього, довгий її натискання запускає синхронізацію зі смартфоном.

Звичайно, розібратися з цими кнопками і звикнути до їх використання - справа нешвидка. Але діватися нікуди: екран тут несенсорний. Ми вже, чесно кажучи, забули, коли востаннє доводилося працювати з мобільним пристроєм взагалі без сенсорного введення. Проте, саме для спортивного гаджета це цілком допустимий варіант. До слова, у того ж виробника є дорожча модель Vantage V, де дисплей все-таки сенсорний.

Останнє, що відзначимо в цьому розділі - зручний ремінець. Завдяки безлічі отворів в ньому не потіє рука, і, до того ж, він дозволяє щільно закріпити годинник на руці практично будь-якої товщини, навіть дуже худої.


Екран

Дисплей має діаметр 1,2 дюйма і дозвіл 240 × 240. Але, головне, він кольоровий і типу E-paper, тобто, по-перше, статична картинка на екрані зовсім не витрачає батарею, а по-друге, чим яскравіше зовнішнє освітлення, тим краще видно зображення. Для спортивного пристрою це оптимальне рішення, тому що більшість видів спорту припускають тренування на відкритому повітрі і, отже, там денне світло поліпшує читаність, а не погіршує. До того ж, для таких гаджетів тривалість роботи від одного заряду важливіше, ніж краса і яскравість кольорів.

Оскільки тут неможливо вивести біле поле і взагалі будь-яке довільне зображення, ми не змогли провести наше традиційне тестування. Але суб'єктивні враження від екрану Vantage M - хороші. Дійсно картинку відмінно видно на яскравому сонці, а в темряві можна включити підсвічування.

Підключення до смартфону і функціональність

Як і пристрої Garmin, годинники Polar можуть синхронізуватися не тільки з мобільними пристроями, а й з ПК під управлінням Windows або macOS. Для цього треба,  встановити відповідне ПО. Проблема в тому, що якщо годинник до цього підключався до іншого смартфону, то навіть після відв'язування від нього через «Налаштування» ви, швидше за все, зіткнетеся з помилкою при спробі нового підключення. Причому як на ПК, так і на смартфоні.

Рішення проблеми - повне скидання годиннику до заводських налаштувань. Після цього можна заново їх під'єднувати до будь-яких пристроїв. Ось, наприклад, як виглядає процес прив'язки до macOS.

Підключаємо годинник зарядним USB-кабелем до комп'ютера, встановлюємо на нього застосунок Polar FlowSync (у випадку зі смартфоном воно називається просто Polar Flow), задаємо початкові настройки - і можна працювати.

Дані синхронізуються не тільки з локальним застосунком, а й з вашим обліковим записом на сервері Polar.

Але, зрозуміло, в повсякденності набагато зручніше користуватися годинником в зв'язці зі смартфоном. Тут, однак, багато своїх нюансів. Перш за все, необхідність ручної синхронізації. Вона не відбувається автоматично, ви повинні відкрити програму і натиснути довгим натисканням нижню ліву кнопку на годиннику. Тільки тоді процес запуститься.

Інтерфейс смартфонного застосунку виглядає явно застарілим і заплутаним, але якщо в ньому розібратися і звикнути до колірного рішення, тут можна отримати безліч даних про свій організм. Зокрема, годинник пропонує цікавий аналіз сну, показуючи не тільки фази і всю статистику по ним.

Крім того, годинник збирає інформацію про сон за тиждень і потім на основі неї можуть видати свого роду звіт.

Втім, зрозуміло, головне у цій моделі - спортивні можливості. І хоча у Polar Vantage M немає якихось особливих, ексклюзивних технологій, своє завдання вони виконують гідно. Правда, в якості карти при підключенні до iPhone чомусь можуть використовувати тільки Apple Maps.

Одна з найдивніших особливостей - відсутність на екрані самого годинника інформації про кількість пройдених кроків за день. Те, що у всіх фітнес-пристроях демонструється в першу чергу, тут видно тільки в смартфонах застосунку. При цьому, з'єднання годинника з застосунком - вкрай нерегулярне, через що повідомлення часом приходять сильно пізніше, ніж власне сама подія. До того ж, годинник постійно втрачає зв'язок з ним, і демонструють ось таке повідомлення.

Звернемо увагу на «чудовий» вибір між «Закрити» і «Вид». Найгірше, що такі повідомлення вискакують занадто часто і встигають добряче набриднути.


Загалом, годинник залишає враження дуже недопрацьованого продукту, який має сенс використовувати тільки в тому випадку, якщо вам дійсно потрібні саме тренування, а не просто фітнес-гаджет в форм-факторі розумного годинника.

Автономна робота

На одному заряді батареї годинник пропрацював у нас близько тижня. При цьому повідомлення практично не приходили (бо основним смартфоном був не той, до якого підключалися годинник), а сумарна тривалість тренувань не перевищила однієї години. Зате пульс вимірювався кожні 5 хвилин.

Отже, якщо відключити регулярні вимірювання пульсу, тривалість роботи можна збільшити, але при використанні з основним смартфоном і великою кількістю повідомлень автономність погіршиться. І, зрозуміло, тренування теж можуть сильно скоротити час роботи.


Висновки

На тлі прямих конкурентів спортивно-туристичні годинники Polar Vantage M перш за все заманюють  невисокою ціною. Також в якості плюсів ми відзначимо в міру брутальний дизайн і сумісність з усіма популярними ОС, включаючи десктопні. Сподобався нам і екран, що дозволяє з комфортом користуватися годинником навіть на яскравому сонці.

А серед головних мінусів назвемо проблеми з синхронізацією, застарілий інтерфейс ПО і досить слабкі можливості розумного годинника. Так, повідомлення часто приходять на годинник з великою затримкою, немає і багатьох інших опцій, звичних для гаджетів неспортивного плану.


Незважаючи на те, що виробник - один із законодавців мод в області спортивних годинників, ми можемо рекомендувати цей пристрій тільки тим, хто дійсно націлений на його використання для якихось певних тренувань (перш за все, на відкритому повітрі, чому сприяє специфічний екран і наявність GPS), а інші функції - лише необов'язкове доповнення.

Comments (0)

Ще немає жодного коментаря

Залиште свій коментар