Огляд вдалого бюджетного смартфона Vivo Y31

Vivo Y31 - це не найдешевший в лінійці, але недорогий мобільний апарат з нижнього сегменту актуальної продукції відомого китайського бренду. На що здатний цей смартфон і що готова запропонувати Vivo у бюджетному сегменті цього сезону? Читайте наш детальний огляд цього апарата.

Основні характеристики Vivo Y31 (модель V2036)

  • SoC Qualcomm SM6115 Snapdragon 662, 8 процесорних ядер (4×Cortex-A73 @ 2,0 ГГц + 4×Cortex-A53 @ 1,8 ГГц)
  • GPU Adreno 610
  • Операційна система Android 11, Funtouch 11
  • Сенсорний дисплей IPS, 6,58″, 1080×2408, 20:9, 401 ppi
  • Оперативна пам'ять (RAM) 4 ГБ, внутрішня пам'ять 64/128 ГБ
  • Підтримка microSD (виділений слот)
  • Підтримка Nano-SIM (2 шт.)
  • Мережі 2G GSM, 3G WCDMA, 4G
  • GPS/A-GPS, Глонасс, Galileo, BDS
  • Wi-Fi 5 (802.11a/b/g/n/ac)
  • Bluetooth 5.0
  • USB Type-C, USB OTG
  • 3,5-міліметровий аудіовиход на навушники
  • Камери 48 Мп + 2 Мп + 2 Мп, відео 1080p @ 30 fps
  • Фронтальна камера 16 Мп
  • Датчики наближення та освітлення, магнітного поля, акселерометр, гіроскоп
  • Сканер відбитків пальців (збоку, ємнісний)
  • Акумулятор 5000 мА · год
  • Розміри 164×75×8,4 мм
  • Маса 188 г

Зовнішній вигляд та зручність використання

Vivo Y31 поставляється у твердій картонній упаковці з двоколірним друком.

У комплекті зі смартфоном йде прозорий захисний чохол, кабель USB-C і мережний зарядний пристрій з вихідною потужністю 18 Вт.

У дизайні Vivo Y31 немає нічого нового. Це вже доволі стандартний варіант оформлення корпусу із звуженими боковинами, які незручно утримувати в долоні, обтічними формами, задньою кришкою, що загинається, і  темним блоком з камерами що виступає назовні. Немає тут ні актуальних плоских граней із виразними ребрами, ні прозорого блоку для камер, який отримують дорожчі моделі цього ж виробника. Дизайн простий, але все виконано акуратно.

За розмірами апарат не маленький, не дуже легкий, але загальноприйнятих норм не перевищує. У руці відчувається важким бруском, навіть незважаючи на відносно невелику товщину. Корпус пластиковий, без скла та металу. Усі поверхні корпусу до бічної рамки мають матове напилення з градієнтним забарвленням. Поверхня відносно слизька, відбитки пальців на кришці також видно.


Камери випирають за межі корпусу, смартфон похитується на столі при торканні екрана, так що працювати з апаратом, що лежить на твердій поверхні, незручно.

Комплектний захисний чохол цілком традиційний, гнучкий та прозорий. Але є в нього й несподівана деталь: кришка USB-роз'єму. Захист від води чохол все одно забезпечити не в змозі, тому, можливо, кришка покликана захищати роз'єм від пилу. Але цей досить сумнівний плюс перекреслюється незручністю щоденної зарядки: потрібні додаткові дії, щоб відігнути цю заглушку та притримувати, доки вставляєш конектор. На наш погляд, це зайва функціональність, розумно буде відрізати цей гнучкий хвостик назавжди.

Сканер відбитків пальців вбудований у бічну клавішу живлення, що має широку плоску поверхню. Кнопка трохи втоплена в рамку, тому намацати її наосліп набагато простіше. Сканер спрацьовує швидко та чітко.


Фронтальна камера встановлена ​​в морально застарілому краплинному вирізі в екрані. Зараз уже у всіх цінових категоріях застосовується круглий виріз у самій матриці екрану, він забирає менше місця. Світлодіодного індикатора подій немає.

Роз'єм у верхньому торці корпусу призначений для одночасної установки двох Nano-SIM та карти пам'яті microSD. Підтримується гаряча заміна карток.

Також на верхньому торці є отвір допоміжного мікрофона.

Внизу розміщено 3,5-міліметровий аудіовихід для навушників, динамік, мікрофон та роз'єм USB Type-C.

Смартфон Vivo Y31 випускається у двох колірних варіантах: чорному (Чорний асфальт, Racing Black) та синьому (Блакитний океан, Ocean Blue). Корпус не отримав повноцінного захисту від води та пилу.

Екран

Смартфон Vivo Y31 оснащений IPS-дисплеєм з діагоналлю 6,58 дюйма та роздільною здатністю 1080×2408, що покритий плоским склом без закруглених країв (Panda/SG). Фізичні розміри екрану становлять 69×153 мм, співвідношення сторін – 20:9, щільність точок – 401 ppi. Ширина рамки навколо екрана становить по 3 мм з боків, 4 мм зверху та 7 мм знизу. Для екрана підтримується лише частота оновлення 60 Гц.

Лицьова поверхня екрану виконана у вигляді скляної пластини із дзеркально-гладкою поверхнею, стійкою до появи подряпин. 

При ручному керуванні яскравістю та при виведенні білого поля на весь екранмаксимальне значення яскравості становило близько 450 кд/м2. Максимальна яскравість досить висока, тому, враховуючи відмінні антивідблискові властивості, читання екрану навіть у сонячний день поза приміщенням повинна бути на прийнятному рівні. Мінімальне значення яскравості – 1,7 кд/м². У темряві яскравість можна знизити до комфортного значення. В наявності автоматичне регулювання яскравості по датчику освітленості (він знаходиться праворуч від ґрат фронтального гучномовця, дуже близько до верхнього краю фронтальної панелі).


В автоматичному режимі при зміні зовнішніх умов освітленості яскравість екрана як збільшується, так і знижується. Робота цієї функції залежить від положення повзунка регулювання яскравості: користувач може спробувати виставити бажаний рівень яскравості в поточних умовах. Якщо не втручатися, то у повній темряві функція автояскравості зменшує яскравість до 1,7 кд/м² (дуже темно), в умовах освітленого штучним світлом офісу (приблизно 550 лк) встановлює на 130 кд/м² (нормально), а умовно на прямому сонячному світлі яскравість досягає 450 кд/м² (до максимуму, так і потрібно). 

У цьому смартфоні використовується матриця типу IPS. Мікрофотографії демонструють типову для IPS структуру субпікселів:

Екран має хороші кути огляду без значного зсуву кольорів навіть при великих відхиленнях погляду перпендикуляра до екрану і без інвертування відтінків. Для порівняння наведемо фотографії, на яких на екрани Vivo Y31 та Nexus 7 виведені однакові зображення, при цьому яскравість екранів спочатку встановлена ​​приблизно на 200 кд/м², а колірний баланс на фотоапараті примусово переключений на 6500 К.

Відзначимо хорошу рівномірність яскравості та колірного тону білого поля.

У даному апараті є динамічне підстроювання яскравості підсвічування відповідно до характеру зображення, що виводиться - на дуже темних в середньому зображеннях яскравість підсвічування трохи зменшується. У результаті отримана залежність яскравості від відтінку (гама-крива) не суворо відповідає гамма-кривий статичного зображення, оскільки вимірювання проводилися при послідовному виведенні відтінків сірого на весь екран. З цієї причини ряд тестів - визначення контрастності і часу відгуку, порівняння засвічення чорного під кутами - ми проводили (втім, як і завжди) при виведенні спеціальних шаблонів з постійною середньою яскравістю, а не однотонних полів на весь екран. Взагалі, така невідключна корекція яскравості нічого крім шкоди не приносить, оскільки постійна зміна яскравості екрану як мінімум може викликати певний дискомфорт.

Камера

Vivo Y31 отримав найпростіший набір камер: модулів формально три, але немає довгофокусного об'єктива, ні навіть ширококутного. По суті, знімає лише основна камера, а решта дві — звичні вже 2-мегапіксельні «заглушки».

  • 48 Мп, 1/2,0″, 0,8 мкм, f/1,8, PDAF (основний)
  • 2 Мп, f/2,4 (макро)
  • 2 Мп, f/2,4 (глибини сцени)

Камера напрочуд непогана, особливо для бюджетного смартфона, але все-таки не флагманська. Вдень вона видає чисту, чітку, цілком деталізовану картинку, ну хіба що не дуже соковиту. Все це справедливо для 12-мегапіксельних знімків, а ось при розгляданні в повний розмір 48-мегапіксельних фотографій помітно, наскільки матриця видобуває пікселі зображення в боротьбі з шумами. Картинка в 12 Мп виходить яскравіша, різкіша, контрастніша, а деталі якщо і губляться, то зовсім трохи. Загалом, тут ми однозначно голосуємо за зйомку 12 Мп.


Загалом для свого цінового рівня камера просто відмінна.    

Телеоб'єктиву смартфон не має, зум тут лише цифровий. Однак на екран видошукача винесена ще й кнопка наближення 2×, такий зум здійснюється за рахунок запасу дозволу сенсора. В результаті кроп 48-мегапіксельної вихідної фотографії виглядає непогано, це зручний спосіб зберегти деталі, не перемикаючись в режим 48 Мп. Максимально можливе значення цифрового масштабування для даної камери – 8×. Якість при цьому, зрозуміло, вже зовсім невисока.

У нічному режимі є лише одна фокусна відстань, без зуму. Загалом, картинка виходить цілком приємна погляду, але деталізація вночі низька, а висвітлення фото до денного рівня не сприяє передачі краси нічної ілюмінації.

Модуль, призначений для макрозйомки, має сенсор лише на 2 Мп. Якість фотографій відповідна, і єдина їхня перевага — мінімальна мінімальна дистанція фокусування. Втім, сумарно на основну камеру все одно можна зробити знімок кращим.

Щодо відеозйомки можливості у апарата за сьогоднішніми мірками скромні: не підтримується ні роздільна здатність 4К, ні 60 fps, а відео 1080р з 30 fps не має стабілізації. Денна зйомка в цілому виглядає непогано, а ось вночі якість падає до дуже низького: картинка стає пухка, з великою кількістю шумів та періодичною втратою фокусу. Звук записується глухувато.

Селфі-камера з сенсором 16 Мп (1/3,06", 1,0 мкм) знімає на тому ж хорошому рівні, що й основна. До різкості претензій немає. Є сенс використовувати режим покращення картинки, тому що комплексний підхід ІІ не тільки згладжує текстури шкіри, але ще й піднімає експозицію при постобробці, такий знімок виглядає навіть приємніше.

Телефонна частина та комунікації

Vivo Y31 не підтримує 5G і Wi-Fi 6, але в смартфоні такого цінового рівня їх поки що і не чекають. А ось модуль NFC з повноцінною підтримкою безконтактної оплати, у тому числі через Google Pay, порадує багатьох.


За офіційними даними на сайті виробника, підтримуються мережі LTE із максимальною швидкістю прийому/передачі даних 300/75 Мбіт/с. Хоча, по ідеї, модем Х11 цієї SoC повинен підтримувати LTE Cat. 13 зі швидкістю 390/150 Мбіт/с. Частотні діапазони

  • 2G GSM B2/3/5/8
  • 3G WCDMA B1/5/8
  • 4G FDD-LTE B1/3/5/7/8/18/19/20/26/28
  • 4G TDD-LTE B38/40/41

У смартфоні встановлено бездротовий дводіапазонний адаптер Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac та Bluetooth 5.0.

Навігаційний модуль працює з GPS (з A-GPS), Глонасс, Galileo, BDS. Перші супутники при холодному старті виявляються швидко, точність позиціонування є задовільною.

Голос співрозмовника у динаміці не дуже гучний, але розбірливий. Є підтримка технологій VoLTE (Voice over LTE) та VoWiFi (Voice over Wi-Fi). Існує штатна функція автоматичного запису телефонних розмов з лінії. Вібровиклик не дуже потужний.

Програмне забезпечення та мультимедіа

Як програмна платформа Vivo Y31 використовує ОС Android 11 з власною оболонкою Funtouch 11. Інтерфейс добротний, з масою налаштувань, начебто швидкий у рабе, але плавності трохи не вистачає: анімації не «гумові», а різкі та прості. Зважаючи на розділення оболонок на два «табори», що намітилося, варто відзначити, що тут при скиданні зверху з будь-якого місця відкривається одна і та ж загальна панель, що містить одночасно і швидкі налаштування, і повідомлення. Є ігровий та дитячий режими. Нав'язливої ​​реклами в смартфоні немає, але встановлено дуже багато безкоштовних додатків. Офіційний магазин програм Google Play та сервіси Google на місці.   

У смартфоні немає стереодинаміків, але звучить основний динамік дуже голосно та досить чисто. У цьому плані Vivo і Oppo майже завжди повний порядок. І через гучномовець, і в навушниках звучання на хорошому рівні, набагато краще, ніж у інших брендів у цій ціновій категорії. Для дротових навушників є 3,5-міліметровий аудіовиход.

Продуктивність

Vivo Y31 працює на SoC Qualcomm SM6115 Snapdragon 662 з вісьмома процесорними ядрами (4×Cortex-A73 @ 2,0 ГГц + 4×Cortex-A53 @ 1,8 ГГц). Роль графічного процесора виконує GPU Adreno 610. Обсяг оперативної пам'яті у російських версіях становить 4 ГБ, обсяг сховища – 64 або 128 ГБ. На інших ринках є інші конфігурації. У смартфоні можна встановити картку пам'яті, причому не жертвуючи SIM-картами. Підтримується підключення зовнішніх пристроїв до порту USB Type-C у режимі USB OTG.


Недорогий смартфон отримав недорогу SoC, анонсовану ще 24 січня 2020 року. Платформа не лише молода, а й продуктивна. Вона виготовляється за 11-нанометровим техпроцесом. Явного браку продуктивності в реальній експлуатації смартфон не має, потужності платформи поки вистачає для плавної роботи інтерфейсу і додатків. В ігри можна пограти на низьких параметрах графіки. Відзначимо, що навіть цей рівень продуктивність смартфон довго безперервно підтримувати не може і через 10-15 хвилин звалюється у жорсткий тротлінг.

Тестування в комплексних тестах AnTuTu та GeekBench:

Всі результати, отримані нами при тестуванні смартфона в найсвіжіших версіях найпопулярніших бенчмарків, ми для зручності звели до таблиць. У таблицю зазвичай додається кілька інших апаратів із різних сегментів, також протестованих на аналогічних останніх версіях бенчмарків (це робиться лише наочної оцінки отриманих сухих цифр). На жаль, в рамках одного порівняння не можна уявити результати з різних версій бенчмарків, тому «за кадром» залишаються багато гідних та актуальних моделей — через те, що вони свого часу проходили «смугу перешкод» на попередніх версіях тестових програм.

  Vivo Y31
(Qualcomm Snapdragon 662)
Realme 8i
(Mediatek Helio G96)
Xiaomi Mi 11 lite
(Qualcomm Snapdragon 732G)
Oppo A16
(Mediatek Helio G35)
Infinix Hot 11S NFC
(Mediatek Helio G88)
AnTuTu (v9.x)
(більше – краще)
203395 298863 353105 119516 218869
GeekBench 5
(більше – краще)
317/1412 534/1857 565/1794 173/969 377/1345

 Тестування графічної підсистеми в ігрових тестах 3DMark та GFXBenchmark:

  Vivo Y31
(Qualcomm Snapdragon 662)
Realme 8i
(Mediatek Helio G96)
Xiaomi Mi 11 lite
(Qualcomm Snapdragon 732G)
Oppo A16
(Mediatek Helio G35)
Infinix Hot 11S NFC
(Mediatek Helio G88)
3DMark Wild Life Extreme Vulkan
(більше – краще)
71 316 335 - 182
3DMark Wild Life Vulkan
(більше – краще)
378 1088 1118 - 717
GFXBenchmark Manhattan ES 3.1
(Onscreen, fps)
11 22 29 12 14
GFXBenchmark Manhattan ES 3.1
(1080p Offscreen, fps)
13 24 33 8 16
GFXBenchmark T-Rex
(Onscreen, fps)
31 55 79 30 40
GFXBenchmark T-Rex
(1080p Offscreen, fps)
35 61 92 23 45

 Тестування у браузерних крос-платформних тестах:

  Vivo Y31
(Qualcomm Snapdragon 662)
Realme 8i
(Mediatek Helio G96)
Xiaomi Mi 11 lite
(Qualcomm Snapdragon 732G)
Oppo A16
(Mediatek Helio G35)
Infinix Hot 11S NFC
(Mediatek Helio G88)
Google Octane 2
(більше – краще)
7390 16378 19928 5352 12337
JetStream
(більше – краще)
20 39 56 19 37

  Результати тесту AndroBench на швидкість роботи з пам'яттю:

Тестування під навантаженням для виявлення тролінгу процесора:

Нагрівання

Нижче наведено теплознімок задньої поверхні, отриманий після 15 хвилин бою з горилою у грі Injustice 2 (цей тест використовується і при визначенні автономності у 3D-іграх):

Нагрів більше у верхній частині апарату, що, мабуть, відповідає розташування мікросхем SoC. За даними теплокамери, максимальне нагрівання склало 43 градуси (при температурі навколишнього повітря в 24 градуси), це трохи вище середнього значення в даному тесті для сучасних смартфонів.

Відтворення відео

Цей апарат, очевидно, не підтримує DisplayPort Alt Mode для USB Type-C - виведення зображення та звуку на зовнішній пристрій при підключенні до порту USB ( звіт програми usbview.exe ). Тому довелося обмежитись тестуванням виведення зображення відеофайлів на екран самого пристрою. Для цього ми використовували набір тестових файлів з стрілкою і прямокутником, що переміщуються на один розподіл за кадр (див. « Методика тестування пристроїв відтворення та відображення відеосигналу. Версія 1 (для мобільних пристроїв)»). Знімки екрана з витримкою в 1 с допомогли визначити характер виведення кадрів відеофайлів з різними параметрами: варіювалися роздільна здатність (1280 на 720 (720p), 1920 на 1080 (1080p) і 3840 на 2160 (4K) пікселів) і частота 30, 50 та 60 кадр/с). У тестах ми використали відеоплеєр MX Player у режимі «Апаратний». Результати тесту зведені в таблицю (режим із частотою оновлення 60 Гц):

Файл Рівномірність Пропуски
4К/60p (H.265) не відтворюється
4К/50p (H.265) не відтворюється
4К/30p (H.265) не відтворюється
4К/25p (H.265) не відтворюється
4К/24p (H.265) добре ні
4К/30p не відтворюється
4К/25p не відтворюється
4К/24p не відтворюється
1080/60p погано багато
1080/50p погано багато
1080/30p добре ні
1080/25p добре ні
1080/24p добре ні
720/60p чудово ні
720/50p чудово ні
720/30p чудово ні
720/25p чудово ні
720/24p чудово ні

Примітка: Якщо в обох стовпцях рівномірність і пропуски виставлені зелені оцінки, то це означає, що, швидше за все, при перегляді фільмів артефактів, викликаних нерівномірним чергуванням і пропуском кадрів, або не буде видно зовсім, або їх кількість і помітність не впливатиме на комфортність перегляду. Червоні позначки вказують на можливі проблеми, пов'язані із відтворенням відповідних файлів.


За критерієм виведення кадрів якість відтворення відеофайлів на екрані смартфона середня. При відтворенні відеофайлів з роздільною здатністю 1920 на 1080 пікселів (1080p) зображення власне відеофайлу виводиться один-на-один по пікселях, точно по висоті екрана (при ландшафтній орієнтації) та в дійсній роздільній здатності Full HD. Діапазон яскравості, що відображається на екрані, відповідає стандартному діапазону 16-235. Зазначимо, що в цьому смартфоні немає підтримки апаратного декодування файлів H.265 із глибиною кольору 10 біт на колір та файлів HDR.

Час автономної роботи

Vivo Y31 отримав вбудовану батарею з більшим навіть за нинішніми мірками об'ємом. Автономність апарат демонструє високу.


Тестування зазвичай проводилося звичайному рівні енергоспоживання без використання функцій енергозбереження, хоча такі в апараті є. Умови тестування: виставлений мінімальний комфортний рівень яскравості (приблизно 100 кд/м2). Тести: безперервне читання у програмі Moon+ Reader (зі стандартною, світлою темою); безперервний перегляд відео в HD-якості (720р) через домашню мережу Wi-Fi; гра Injustice 2 з автоналаштуваннями графіки.

  Ємність аккумулятору Режим читання Режим відео Режим 3D-ігор
Vivo Y31 5000 мА · год 28 год. 00м. 21 год. 00м. 7 год. 30 м.
Oppo A16 5000 мА · год 32 год. 00м. 21 год. 00м. 10 год. 00м.
Realme 8i 5000 мА · год 21 год. 00м. 16 год. 00м. 9 год. 00м.
Infinix Hot 11S NFC 5000 мА · год 18 год. 00м. 14 год. 00м. 7 год. 30 м.
Xiaomi Mi 11 lite 4250 мА · год 19 год. 00м. 22 год. 00 м. 5 год. 00м.

 Все це максимально можливі цифри, отримані в «ідеальних» умовах, у тому числі без встановлених SIM-карток. Будь-які зміни у сценарії експлуатації, швидше за все, призведуть до погіршення результатів.

Смартфон заряджається за допомогою комплектного зарядного пристрою (18 Вт) протягом 2 годин, при цьому протягом першої години заповнюється приблизно дві третини ємності батареї. Бездротова заряджання не підтримується.

Підсумок

Vivo Y31 – це недорогий смартфон бюджетного рівня. Старша модифікація з 128 ГБ пам'яті продається сьогодні за 6500 гривень, а вартість версії з 64 ГБ менше 6 тисяч гривень. Своїх грошей апарат явно вартує. У нього симпатичний дизайн, висока (нормальна) роздільна здатність IPS-екрана, платформа Qualcomm (хоча і бюджетна), камери з хорошими фотографіями та скромним відео, висока автономність, гарний динамік, NFC. За такі гроші зараз пропонують і менш цікавий набір характеристик.


Comments (0)

Ще немає жодного коментаря

Залиште свій коментар