Сучасні ноутбуки ASUS лінійки VivoBook стали дуже сильно схожі на моделі топової лінійки ZenBook минулих поколінь. Сьогодні ми познайомимося саме з таким ноутбуком - ASUS VivoBook S14 S433FL. Зовні він виглядає гідно, але все ж потрібно розібратися, чи не розчарує він у використанні, і про це ми розповімо в огляді.
Зовнішній вигляд
Дизайн ноутбука можна сміливо назвати сучасним. Корпус ноутбука виконаний з металу. ASUS VivoBook S14 S433FL добре зібраний і відчувається дорогим пристроєм. Модель відрізняється великою кількістю кольорів корпусу. У нас на огляді - найстриманіша модель з темно-сірою кришкою і світло-сірим корпусом, але ще є варіанти із зеленою, червоною і білою кришкою. При цьому у них колір корпусу сріблястий.
Верхня кришка матова, на ній легко залишаються відбитки пальців, але витерти їх нескладно. Щоб оточуючі розуміли, який у вас ноутбук, на кришці великим шрифтом викарбувано назву виробника та лінійки.
Шарнір дисплейного блоку жорсткий, що не дозволяє його відкрити однією рукою. Дисплей втоплений вглиб, що має захистити його від пошкоджень. Бічні рамки вузькі. Камера знаходиться у звичному місці.
Нижня кришка прикручена до корпусу на 9 гвинтів. Якщо їх відкрутити, то ми отримаємо повний доступ до всіх нутрощів пристрою. На фото видно, що система охолодження складається з досить великого, але вузького кулера з великою кількістю лопатей, через що шум виявляється помірним навіть при максимальних обертах. Використовується одна теплова трубка, яка відводить тепло з процесора і дискретної відеокарти. Оперативна пам'ять повністю розпаяна на материнській платі, а ось вбудований накопичувач виконаний у формфакторі M.2 2280, при цьому є місце для ще одного такого ж накопичувача.
Бічні грані візуально виглядають тонше, ніж це є насправді. Все через високі ніжки та невелике закруглення тильної кришки. В результаті візуально здається, що ноутбук ширяє над поверхнею.
На правому торці знаходиться 2 порти USB 2.0, слот для карт microSD і індикатори активності. На лівому - пропріетарний порт зарядного пристрою, HDMI, USB 3.0, USB Type-C і комбінований аудіороз'єм. Набір порту не убогий, і для звичайного користувача його буде достатньо.
Ноутбук оснащений аудіосистемою harman / kardon. Гучності динаміків досить, щоб з комфортом дивитися фільми.
Клавіатура і тачпад
Клавіатура трохи поглиблена всередину ноутбука, що має захистити екран від продавлювання. По зручності роботи до неї немає ніяких зауважень. Клавіші мають приємний неглибокий і тихий хід. Є підсвічування з трьома градаціями яскравості.
Тачпад не дуже великий, але має приємне покриття, і користуватися ним зручно. У нас на огляді був передсерійний зразок ноутбука - можливо, з цієї причини через якийсь час користування тачпад починав працювати некоректно.
Екран
Незалежно від конфігурації, все ноутбуки даної моделі оснащені 14-дюймової IPS-матрицею з роздільною здатністю Full HD (1920 × 1080 пікселів).
Виробник вказує, що кути огляду 178 °. Наші виміри показують, що яскравість регулюється в діапазоні від 12,3 до 203 кд/м2, контрастність становить 1: 808. Колірний обхват ширше трикутника sRGB, колірна температура близька до еталонної.
Суб'єктивно екран хороший. Він контрастний, яскравий і сподобається всім.
Апаратна платформа
ASUS VivoBook S14 S433FL може оснащуватися процесором Intel Core i7-10510U або Intel Core i5-10210U. Вони обидва 4 ядерні та 8 потокові, але Intel Core i7-10510U працює на трохи більшій частоті і має збільшену з 6 МБ до 8 МБ кеш-пам'яті.
Тестовий ноутбук оснащений процесором Intel Core i7-10510U, але для себе я б розглядав конфігурацію з Intel Core i5-10210U, оскільки різниця в повсякденному використанні навряд чи буде помітною, але ціна точно буде відрізнятися.
Встановлено відеокарта NVIDIA GeForce MX 250, 2 ГБ GDDR5 - її буде досить для гри в більшість сучасних ігор на мінімальних налаштуваннях графіки, в той час, як FIFA 19 на середніх налаштуваннях графіки видає 40-60 fps.
Об'єм оперативної пам'яті складає 8 ГБ або 16 ГБ стандарту DDR4-2666 МГц. Збільшити його можна, тому, що пам'ять розпаяна на платі, так що до вибору відповідної конфігурації потрібно підійти уважно.
Вбудований накопичувач може мати обсяг 256 ГБ, 512 ГБ або 1 ТБ, але деякі зміни можуть бути оснащені Intel Optane H10 об'ємом 16 ГБ або 32 ГБ.
Мережевий інтерфейс
ASUS VivoBook S14 S433FL оснащений бездротовим модулем Wi-Fi 6 AX201. Це сучасний модуль з антенами 2 × 2. Також цей чіп містить Bluetooth версії 5.1. У повсякденному використанні на роботу бездротового підключення зауважень немає.
Шум і нагрівання
При використанні традиційного, так би мовити, простого офісного використання і веб серфінгу, система охолодження працює тихо. В іграх вона починає працювати на всю потужність, щоб впоратися з нагріванням ноутбука. При цьому система охолодження на максимальних обертах досить гучна.
Якщо на скріншотах в іграх і стрес-тестах нагрів чи не здається сильним, то сам корпус ноутбука гріється сильно, особливо нижня кришка. Так що грати, тримаючи ноутбук на колінах, некомфортно.
Автономність
Час автономної роботи ASUS VivoBook S14 S433FL при максимальній яскравості в тесті PCMark Home conventional становить понад 4 години, в PCMark Creative conventional - 3 години 40 хвилин.
У повсякденному використанні при низькому завантаженні та середньої яскравості можна отримати автономність на рівні 5 годин. Виходить, це все, на що здатна вбудована батарея потужністю 50 Вт * ч. Комплектне зарядний пристроїв Власницьке, воно здатне зарядити акумулятор до 60% за 49 хвилин.
ОЦІНКА
ПЛЮСИ: дизайн; компактний і якісний корпус; зручна клавіатура; наявність додаткового роз'єму для SSD; якісний дисплей
МІНУСИ: розпаяна оперативна пам'ять; сильне нагрівання нижньої частини ноутбука; невеликий час автономної роботи
ВИСНОВОК: ASUS VivoBook S14 S433FL - сучасний ноутбук середнього сегмента, він є універсальним інструментом і сподобається тим, хто потребує як в пристрої, який з легкістю можна взяти з собою, так і в хорошому помічника будинку, де потрібен високий рівень продуктивності й можливість розслабитися, погравши в ігри. Є вам не потрібна дискретна відеокарта, то існує версія з інтегрованою картою, вона має індекс S433FA.