Ігрові ноутбуки стають все цікавішими, нарощуючи продуктивність, втрачаючи вагу і нарешті демонструють непогану автономність. Приємні бонуси у вигляді наявності необхідних роз'ємів і екранів з високою частотою оновлення картинки роблять ці лептопи трохи комфортніше звичайних ноутбуків, нехай за це і доводиться заплатити кількома сотнями грам ваги, порівняно зі звичайними моделями. У сьогоднішньому огляді ми подивимося, які зміни з'явилися в трохи оновленому ROG Zephyrus G15 GA502IV з процесорами від AMD і 240-герцовим дисплеєм.
Комплектація ROG Zephyrus G15
Звична для цієї лінійки коробка показала абсолютно звичайну мінімальну комплектацію: ноутбук, невеликий блок живлення і пару брошур. Так як перед нами далеко не топовий лептоп лінійки Zephyrus, «подарунків» з ним не передбачено і на аксесуари доведеться витратити ще трохи грошей, або користуватися старими.
З основного, стане в нагоді стандартний набір з мишки, навушників і рюкзака, якщо ноутбук буде залишати межі квартири користувача. Благо, перехідники для LAN або USB-A ігровим ноутбуків поки не сильно потрібні, тому про ці речі думати не доведеться.
Дизайн і зручність використання
З подібним корпусом в лінійці Zephyrus ми вже знайомилися. Тоді як більшість моделей були з топкейсом що відкривається для додаткового охолодження і зміщеними до користувача клавіатурами, трохи пізніше з'явилися базові «Зефірки» з класичним розміщенням маніпуляторів і «закритими» корпусами. ROG Zephyrus G15 якраз зроблений в звичному для більшості ноутбуків вигляді без особливих елементів що виділяються.
В кінці минулого року у нас в редакції була модель ROG Zephyrus G, корпус якої можна бачити і у G15, тільки тут він трішки тонше, але важить стільки ж: 360 × 252 × 19,9 мм, вага - 2.1 кг. Єдина помітна відмінність - тепер логотип ROG на верхній кришці не підсвічується. Як я написав в минулий раз, звичайний корпус, стандартне розміщення клавіатури і трекпада не змусять користувача змінювати звички і не зажадають часу на ознайомлення з особливостями будови старших моделей, тому в даному випадку перехід на новий ноутбук ніяк не позначиться на звичках покупця.
Матеріали корпусу теж не міняли. У Zephyrus G15 з металу зроблена тільки верхня кришка, а все інше пластикове. Незважаючи на це, збірка хороша. Топкейс не сильно прогинається під тиском і не видає ніяких скрипів під час роботи або транспортування. Відкрити лептоп можна однією рукою, а на столі він відмінно фіксується і зовсім не ковзає, немов тримається за поверхню. Єдина претензія тут - поверхня все ще залишається дуже маркою.
Весь набір роз'ємів розміщений точно так же, як у попередньої моделі: справа є замок Kensington і два USB-A (3.2), тоді як зліва знаходяться гніздо живлення, Ethernet, HDMI (2.0b), ще один USB-A (3.2), USB-C (3.2, з підтримкою Power Delivery) і комбінований роз'єм для гарнітури. Дуже хотілося б ще отримати кардрідер, але, мабуть, гравцям він не так сильно потрібен (та й взагалі з розвитком камер в смартфонах, мабуть, користувачі все рідше звертаються до звичайними фотоапаратами і необхідність в кардрідер по чуть-чуть пропадає).
Так що в загальних рисах основні зміни доведеться шукати «під капотом», адже моделі ASUS з такою зовнішністю вже випускалися і зустрічалися в наших оглядах. В експлуатації всі також не зовсім подобається вихід теплого повітря на правій боковині і через пластику комп'ютер не відчувається чимось дорогим. Але в цілому і те, і інше - речі, з якими можна легко змиритися. Тим більше, у моделі є ряд інших достоїнств.
Дисплей ROG Zephyrus G15
Стандартна діагональ для ігрового ноутбука в моделі Zephyrus G15, як видно з назви, розмір не поміняла - це все ще 15 дюймів. Рамки навколо екрану зовсім невеликі за мірками геймерських лептопів. З дозволом в початкових моделях теж нічого не міняли, залишивши Full HD у всіх комплектаціях. Зате в цей раз екран оснащується матрицею з частотою дозволу 240 Гц і заявленим часом реакції 3 мс.
Картинка тут, як пише виробник, IPS-level, як завжди з логотипом Pantone Validated. І правда, картинка непогана. У екрана хороші колірний обхват, температура і гамма. Також немає проблем з кутами огляду. «На око» складно сказати, що у дисплея є якісь критичні проблеми з передачею кольору, адже зображення дійсно приємне як під час ігор, так і під час звичайної роботи або перегляду фільмів. Може для професіоналів тут знайдуться якісь недоліки, але для гравців і просто любителів більш потужних ноутбуків тут навряд чи будуть помітні «косяки» картинки. Також передачу кольору можна злегка змінити пресетами в додатку ARMOURY CRATE.
Чого біля екрану виявилося не дуже багато, це підсвічування - 233 кд / м² на піку. Природно, екран матовий і це вирішить частину проблем. З іншого боку, в умовах будинку або офісу я ні разу не опинявся в такій ситуації, де яскравості було б недостатньо, але «викручувати» її на максимум все ж доводилося. У зворотній ситуації, коли потрібно не сильно зліпити користувача вночі, мінімальне значення колориметр показав на рівні 11,5 кд / м². Схожі цифри були і в минулий раз.
Клавіатура, трекпад, мультимедіа
Так як змін топкейса практично немає, клавіатура теж не змінювалася і вона продовжує повторювати старшу модель, за винятком звичайного білого підсвічування, а не RGB. Особисто для мене це одна з найбільш зручних клавіатур в ігрових ноутбуках, яка підходить як для сліпого набору тексту, так і для тривалих ігрових сесій. Заодно вона не дуже гучна і в міру м'яка.
Позиція, розмір і, ймовірно, модель трекпада теж не міняли. Він і в минулих Zephyrus був дуже хороший, так і тут для побутових завдань відмінно замінює миша. Як і раніше, зробити його краще можна тільки помінявши поверхню з пластику на скло. Ну і за сучасними мірками він може здатися маленьким, але в ігровому ноутбуці це можна зрозуміти, адже так він не заважає під час ігор і мені не доводилося його відключати (хоча Fn + F10 це роблять).
Що теж виходило похвалити у минулих моделей, це динаміки. У тестовій версії вони продовжують добре звучати, але, чомусь, максимальна гучність стала трохи менше.
Вбудованої веб-камери у багатьох моделей Zephyrus немає. Хід зрозумілий, адже стримери використовують зовнішнє рішення, а якість більшості ноутбучних камер дуже посереднє. Але в умовах віддаленої роботи, звичайно, було б добре її мати, адже кількість спілкування через, наприклад, Zoom, зараз зросла в рази. Що у ноутбука залишилося, це вбудовані мікрофони. Вони «чують» всі, тому підійдуть тільки для звичайних розмов, під час яких користувач не грає і не користується клавіатурою. Та й в принципі мікрофони вловлюють навіть дрібні шарудіння навколо. Правда, для гравців це навряд чи стане проблемою, адже для зв'язку у них є гарнітури.
Продуктивність і ПО
Як годиться, у ROG Zephyrus G15 є кілька комплектацій. Процесори AMD Ryzen 7 4800HS і Ryzen 9 4900HS можуть комплектуватися відеокартами NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti або GeForce RTX 2060 (Max-Q). Також є минула версія з AMD Ryzen 7 3750H, але тільки в парі з GeForce GTX 1660 Ti. У всі варіанти можна встановити до 32 ГБ оперативної пам'яті, а накопичувачі можуть бути NVMe PCIe 3.0 від 512 ГБ до 1 ТБ (у випадку з Ryzen 7 3750H може бути 256-512 ГБ). У всіх випадках є Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0 і гігабітні Ethernet-порти.
Тестовий ноутбук потрапив до нас з Ryzen 7 4800HS, NVIDIA GeForce RTX 2060, 16 ГБ DDR4 і терабайтний накопичувачем. У всіх тестах видно помітний приріст продуктивності завдяки новим процесорам і більш потужною графіку. Так що в уже добре знайомому корпусі з'явилося значно більше потужності, ніж раніше. Це приємний момент, який не може не радувати.В ігрових бенчмарках теж є більш високі цифри показників FPS. Та й в цілому, грати було комфортно незалежно від проведеного в грі часу і працюють в тлі додатках. Навіть іноді згортаючи гри для відповіді на повідомлення / пошту або банально поміняти музику, не було і мінімальних затримок на дію, а під час завантажень карт або ігор в цілому, засипати не хотілося. Так що за швидкодію ноутбук можна тільки похвалити.
- FarCry 5 (Ultra) - 81
- Dota 2 (High) - 102
- Dirt Rally (Ultra) - 94
- PlayersUnknown Battlegrounds (Ultra) - 84
- GTA V (Very High) - 78
- CS: GO (High) - 170
Під час звичайної роботи з документами і декількома відкритими вкладками в браузері, система може відключати вентилятори, але корпус місцями нагрівається. У ноутбука багато прорізів вентиляції і всі вони будуть досить теплими, щоб відчути це руками або навіть ногами, коли лептоп знаходиться на колінах. У такому режимі спекотно працювати, особливо зараз, в серпні. Ну а під час ігор корпус тим більше гарячий. Шкода, температурні датчики в тестовому ноутбуці не відображаються як в «рідних», так і в сторонніх додатках.
У Windows 10 за традицією додали кілька вже звичних утиліт для управління режимами продуктивності, налаштування звуку, діагностики і оновлень. Нічого кардинально нового в системі не з'явилося.
Автономність ROG Zephyrus G15
Зі старим корпусом в лептоп встановлена і стара батарея - 76 Вт • год. Але з тривалістю роботи вийшло гірше. Хоч тест автономності PCMark 10 і показав непогані 7 годині 13 хвилин, в реальній експлуатації при абсолютно нетривіальних завданнях, ноутбук міг втрачати від 30 до 45% заряду на годину, хоча на двогодинний фільм було витрачено 29%. Минула комплектація могла трохи краще розпоряджатися енергією. Можливо, проблема десь в «софт» і прийдешні оновлення системи якось поправлять ситуацію.
На повну «заправку» від комплектного блоку живлення піде дві години. Сам же блок живлення все також залишається досить невеликим, за мірками цієї категорії ноутбуків. Заодно моделі з новими процесорами підтримують зарядку через USB-C, чого раніше у Zephyrus G не було.
ПЛЮСИ: флагманський дизайн і портативність; новий дисплей; збільшення продуктивності, якої достатньо для комфортної гри; клавіатура, тачпад
МІНУСИ: невисока максимальна яскравість дисплея; в простих завданнях нагрів трохи більше, ніж міг би бути;
ВИСНОВОК: ROG Zephyrus G15 - відносно компактний 15-дюймовий ігровий ноутбук з відмінною продуктивністю, якісним дисплеєм, зручними клавіатурою і тачпадом. У цій моделі хотілося б бачити тільки більш яскраву матрицю екрану, а також менше нагрівання корпусу в простих завданнях. Сподіваємося, що останнім виробник виправить програмними оновленнями.