Огляд ігрового монітора Samsung C27RG50FQI

Для ігрових моніторів частота оновлення екрану 144 Гц останнім часом є вже своєрідною «базовою умовою», і сучасні моделі пропонують вищі частоти - часом навіть набагато вищі. Як, наприклад, 27-дюймова новинка від Samsung - C27RG50FQI, частота оновлення екрану у якій може досягати ... 240 Гц!

Дизайн

В Samsung C27RG50FQI використовується безрамковий дизайн, при якому в вимкненому стані навколо екрану видно лише тонка лінія бічної грані корпусу. Після включення проявляється прихована під захисною поверхнею рамка шириною ~ 6 мм. Корпус виконаний з чорного матового пластика, з тильного боку у нього дрібна шорстка текстура, на якій не залишаються відбитки пальців. Знизу екран візуально «підтримує» пластикова смужка темно-сірого кольору («під сталь») шириною півтора сантиметра, на якій можна розглянути непомітні логотипи виробника і технології NVIDIA G-SYNC.

Стоїть монітор на V-подібній підставці, ніжка дозволяє регулювати тільки кут нахилу екрану - поворотів в сторони та зміни висоти тут немає (нижній край зображення знаходиться на висоті ~ 13 см над рівнем столу). Всі роз'єми зосереджені в напівкруглої ніші в центрі тильного боку корпусу та орієнтовані вниз, для упорядкування підключених кабелів використовується наймана скоба, виїмка і додатковий затискач в нижній частині ніжки - в результаті вони виявляються надійно заховані від очей користувача, і в цілому монітор ззаду виглядає досить акуратно. У верхній «півсфері» знаходиться VESA-сумісне кріплення (100х100) для монтування монітора на стіну.

Samsung C27RG50FQI пропонує три відеовходи (два порти HDMI та один DisplayPort) плюс міні джек для підключення гарнітури. Розташований поруч USB-порт є сервісним і не призначений для підключення USB-периферії.

Меню

Для управління монітором використовується 5-позиційний джойстик, розташований на нижній межі по центру, під логотипом Samsung. Його відхилення вліво-вправо викликає регулювання гучності звуку в навушниках, вгору-вниз - швидке меню для настройки основних параметрів зображення, після натискання викликається головне меню.

У ньому першим пунктом йде «Гра», де можна знайти вибір режиму відео (кілька шаблонів для різних ігрових жанрів, кіно і т.д.), вказати максимально можливу частоту оновлення екрану, вибрати ступінь овердрайву, залучити адаптивну частоту і т.д. До слова, при включенні Adaptive Sync відключається можливість налаштування овердрайву. У «Зображення» знаходяться традиційні налаштування яскравості, контрасту, колірної температури та гами, плюс тут є активація режиму «відпочинку очей» (знижує частку синього в підсвічуванні, роблячи зображення тепліше і комфортніше для очей). У пункті «Відбиття на екрані» знаходяться налаштування екранного меню, в «Система» - параметри начебто версій DisplayPort і HDMI, автовизначення джерела відео, регулювання гучності вбудованих динаміків, скидання всіх параметрів на заводські установки і т.д. І в останньому пункті,

Якість зображення

В Samsung C27RG50FQI використовується 27-дюймова 8-бітна VA-панель виробництва Samsung з крайовим WLED-підсвічуванням і частотою оновлення екрану 240 Гц. Її роздільна здатність 1920х1080 пікселів, щільність пікселів становить ~ 82 PPI - при хорошому зорі окремі точки на зображенні будуть помітні з типової відстані до екрана. У такого поєднання роздільної здатності та діагоналі є як свої мінуси, так і плюси; зауважимо, що для геймерської моделі, тим паче з такою високою частотою оновлення, Full HD буде кращим варіантом з точки зору продуктивності ігрового ПК - щоб отримати в сучасних іграх відповідний fps на дисплеї з роздільною здатністю 1440p, доведеться зібрати топову геймерську систему. Монітор сумісний з технологією адаптивної частоти NVIDIA G-SYNC, діапазон підтримуваних частот - 48-240 Гц.

Монитор SAMSUNG Curved C27RG50FQI (LC27RG50FQIXCI)

Товар можна придбати в цих магазинах по вказаній ціні
foxtrot.com.ua 7 999.00 грн. Купити

Поверхня екрану вигнута, радіус кривини становить 1500 мм. На такий діагоналі зі звичайної відстані викривленість майже не впадає в очі, в іграх же вона створює додатковий ефект занурення в події на екрані. Різниця між «стандартною» вже ігровою частотою 144 Гц і 240 Гц цього монітора помітна в дуже динамічних іграх, де навіть дуже швидкий розворот камери все одно відчувається ще більш плавним, ніж на нижчій частоті (за умови, звичайно, що ви зможете домогтися відповідної продуктивності в грі - швидше за все, знизивши параметри якості графіки). Тут же відзначимо низьку затримку виведення, яку можна додатково зменшити за допомогою відповідних налаштувань меню - в результаті її значення виявляється близько 4 мс.

Заявлений час відгуку - 4 мс (GtG), в налаштуваннях дає можливість розгону матриці - втім, особливого ефекту не має; всі три варіанти (стандарт, швидкий, найшвидший) візуально один від одного майже не відрізняються. Втім, варто зазначити, що шлейфи за рухомими об'єктами навіть в стандартному режимі виявляються досить помітними. При частоті оновлення 60 Гц ніяких артефактів овердрайва не спостерігається навіть при максимальному розгоні, після перемикання на 240 Гц на тестових фото можна розгледіти невелике світіння у шлейфів, але у звичайному використанні монітора вони непомітні.

Тест на час відгуку, частота оновлення 60 Гц:

Тест на час відгуку, частота оновлення 240 Гц:

Покриття екрану напівматове, так що паразитних відблисків і віддзеркалень в ньому не спостерігається; кристалічний ефект мінімальний, при роботі за монітором на нього не звертаєш уваги, проявляється він, по суті, тільки на макрознімки, та й то дуже слабо.

Рівномірність підсвічування середня, на тестовому фото (чорний фон на максимальній яскравості, фільмування в темному приміщенні з витримкою 30 секунд) можна розглянути кілька світлих плям уздовж нижньої і верхньої меж екрану. Тут же відзначимо, що завдяки використанню VA-панелі чорний колір виявляється набагато більш чорним, ніж в IPS-моніторів - там аналогічна яскравість чорного поля на фото виходить при вдвічі, а то і втричі меншою витримці.

Glow-ефект у Samsung C27RG50FQI також набагато слабкіше, ніж у IPS-моделей: при погляді зверху під кутом на темних ділянках зображення світіння майже відсутня.

Кути огляду хороші, передача кольору майже не страждає навіть при дуже сильному відхиленні в бік; під великим кутом проявляється типове для VA-панелі потепління зображення і зниження контрасту з висвітлення темних ділянок зображення.

Мінімальна яскравість знаходиться на рівні 50 кд / м², цього буде достатньо для комфортної гри або роботи за монітором в приміщенні з приглушеним світлом, але в повній темряві екран може відчуватися трохи яскравіше, ніж потрібно. Максимальна яскравість (середнє значення за вимірюваннями в 35 точках дисплея) склала 270 кд / м², статична контрастність перебувала на рівні 2300: 1 - це відмінний показник, мінімум удвічі перевищує характеристики типових IPS-панелей.

За замовчуванням включений режим відео «Користувацький», в якому доступні всі ручні регулювання параметрів зображення. Він же є і найбільш універсальним - стандартний колірний обхват, майже повністю покриває простір sRGB (з невеликим недоліком в фіолетово-червоній області), що дає природну насиченість кольорів. Колірна температура лише трохи нижче стандартної 6500K, крива гами за шкалою яскравості майже лінійна, при встановленому за замовчуванням значенням «гамма 1» її середнє значення становить 2,1, в «гамма 2» - близько 2,25, з деяким завищенням в світлих областях. За допомогою налаштування «Еквалайзер чорного» в меню «Гра» можна збільшити або зменшити значення гами в темних зонах зображення, що дозволяє проявити деталі в тінях - це може стати в нагоді в темних іграх.

Решта відеорежими (FPS, RTS, рольова гра і т.д.) відрізняються в основному пред установками таких параметрів, як яскравість, чіткість, крива гами, контрастність і колірна температура.

ОЦІНКА 

ПЛЮСИ: Хороша якість зображення; висока контрастність і глибокий чорний колір; 240 Гц; підтримка NVIDIA G-SYNC; швидка матриця і низька затримка виведення

МІНУСИ: Особливих недоліків немає

ВИСНОВОК: Samsung C27RG50FQI - досить недорогий ігровий монітор з якісної VA-матрицею і дуже високою частотою оновлення екрану. Також варто відзначити підтримку технології адаптивної частоти NVIDIA G-SYNC і вигнуту поверхню, яка сприяє більше занурює в те, що відбувається на екрані


Comments (0)

Ще немає жодного коментаря

Залиште свій коментар