Основні види коректорів

Коректор – це канцелярське приладдя, за допомогою якого можна виправити помилку в рукописному або друкованому тексті. Його просто використовувати, тому такий засіб можна купити й дитині для акуратного письма. Виробники пропонують три різновиди приладдя для виправлення помилок на папері: стрічковий коректор, коректор у флаконі та коректор-ручка. Розглянемо особливості та переваги кожного виробу.

Стрічкові коректори

Коректор стрічковий зручний у роботі й дозволяє швидко покрити досить велику ділянку тексту. Сухий коректувальний шар легко наноситься на поверхню рівною безперервною лінією. Новий запис можна робити відразу, адже не потрібно чекати, поки коректор на сторінці висохне.

Нанесений шар дуже тонкий і майже не помітний на папері. Сам пристрій компактний, поміщається в пеналі чи кишені. Стрічкові моделі можна використовувати на будь-яких типах паперу.

Коректори у флаконах

Рідкий канцелярський коректор може мати пензлик, лопаточку або поролоновий аплікатор. Він досить універсальний: можна виправити як дрібну помилку у слові, так і цілі рядки тексту. Усередині флакону зазвичай є спеціальні кульки, що при струшуванні не дають коректувальній рідині засихати.

Коректори-ручки

Зручний і компактний коректор-ручка – справжня знахідка для школярів та офісних працівників. Він чудово підходить для дрібного виправлення помилок на будь-якому папері, зокрема папері для факсу. Також ним зручно приховувати неточності, написані від руки. Засіб залишає слід товщиною близько 1 мм.

Види коректорів за складом

Залежно від складу можна купити канцелярський коректор, що виготовлений на водяній, олійній чи спиртовій основі. Кожен варіант має свої переваги. Також тип основи впливає на те, чим, наприклад, можна стерти пляму від рідини на одязі: якщо основа спиртова, то видаляти пляму треба спиртом і т. д.

Отже, які особливості мають коректори залежно від складу:

  •  на водяній основі – це найпопулярніший різновид коректору. Якщо він засохне, його можна легко розвести, додавши невелику кількість води. Засіб не має запаху, не горить, не приносить шкоди здоров’ю. Але є і недолік – рідина досить довго висихає на аркуші;
  • на спиртовій основі – цей тип часто комплектують спиртовим розчинником, за допомогою якого можна розвести засохлий штрих до потрібної консистенції й використовували далі. Такий коректор морозостійкий, миттєво висихає на папері, але має різкий запах і легко запалюється, тому треба використовувати його обережно;
  • на олійній основі – це найстійкіший коректор з усіх представлених видів. Разом із ним також можна придбати спеціальний розчинник. Цей варіант поєднує переваги спиртового та водяного. Він швидко висихає, не горить, морозостійкий, не має різкого запаху.

Канцелярські коректори з різним складом можна придбати в таких відомих виробників, як Eco-Eagle, Bic, Centrum, M&G, Axent тощо.

Comments (0)

Ще немає жодного коментаря

Залиште свій коментар