Нові iOS, watchOS, iPadOS, macOS і Mac Pro - що показала Apple

Всім привіт, за кілька хвилин я розповім вам все найцікавіше, що показала Apple на WWDC 2019. Поїхали!

Презентація на ВВДС завжди більш софтова, тому нового заліза ми і не чекали, хоча тут Apple змогла здивувати. Але почалося все з поновлення Еппл ТВ. Новий многопользовтельскій інтерфейс, підтримка 4К-контенту і геймпадов Іксбокс і ПС4 для Apple Arcade. Наступна на черзі Watch OS - операційна система найпопулярніших в світі годин стала набагато більш самостійною. Нові вотчвейси і ремінці - це, звичайно, добре, але як щодо стрімінга музики прямо в годинник або магазину додатків для епплвотч?

Так, тепер програми можна встановлювати прямо на годинник і самим додатків більше не нужено обов'язковий додаток-партнер на самртфоне. Ну і калькулятор - емейзінг ж! (ТУТ обов'язкове фотка годин-калькулятора Касіо). Додаток-тренер тепер не тільки буде міряти щоденну фізичну активність і підганяти вас ворушитися побільше, але і покаже прогрес за останні 90 днів на тлі попереднього року. Відстеживши тренд воно видасть свої рекомендації. Годинники стали крутіше і дають черговий привід пошкодувати, що їх ЛТЕ-версія у нас в країні марна і стрімінг в годинник нам доступний не буде. Оператори, даєш e-sim! Наступне оновлення операційки - iOS 13. Почали, природно, з стусана по андроиду, де тільки 10% пристроїв обновлені до останнього дев'ятого релізу системи, проти 90% айфонів на iOS 12. Як зазвичай, більша частина змін під капотом системи, що дозволило прискорити її роботу. 

А також серйозно попрацювали над упаковкою програм в магазині і апдейтів, які стали набагато компактніше  Ну а далі пішли представляти такі знайомі власникам андроїдів функції. Темна тема - емейзінг! Звучить Hello Darkness my old friend. У клавіатуру завезли свайп, нагадувалки отримали елементи штучного інтелекту, і дуже багато уваги приділили картками, що нам, по-перше, пофіг, а по-друге, до гуглкарт все одно далеко. І зробили свій Стрітвью, але тільки в США. Ще безліч дрібних змін, все і не перерахуєш, наприклад, нарешті можна буде вибирати вайфай-мережу прямо з контрол-центру, без пірнання в налаштування.

Найкрутіша штука для параноїків - Apple ID-логіни в сторонні додатки. При цьому вам навіть не обов'язково передавати їм свій емейл - Епл може згенерувати випадковий адресу. Аймесседж стає трошки Телеграма, а точніше нормальним месенджером, в якому відразу передається ім'я і аватарка, якщо захочете, звичайно. А також буде ваш особистий комплект стікерів на основі мемоджі. Ріалі емейзінг, нічого не скажеш. Несподіванкою згадали про портретний світло, який навіть не згадували в минулий раз і при анонсі нових айфонів. Тепер з функцією змін відстані до віртуального джерела світла і з новими пресетами.Подивимося, як це буде працювати восени. Крутий апдейт отримало додаток фотографій. Видалення дублікатів, розумна угруповання та інше - вийшло в чомусь краще ГуглФото, пару фішок, думаю, Гуглу варто запозичити. Ті, у кого тонни схожих фотографій, мене зрозуміють. Сірі тепер буде читати повідомлення вам прямо в ейрподси набагато людяніше, завдяки новому голосовому движку на основі нейронної мережі. Це більше не набір семплів голосу, зібраний в одну фразу, а реально комп'ютерне читання тексту. Дійсно круто. Раптово, iOS для Айпад стала окремою операційною системою iPad OS. Втім, з тією кількістю відмінностей, які там з'явилися за останні роки, це рано чи пізно повинно було статися. Айпад все більше стають схожі на повноцінні ПК і це здорово.

У новій iPad OS мультіоконность вийшла на абсолютно новий рівень. Два вікна однієї програми, угруповання в окремі spaces, повноцінний режим Expose, як в Mac OS. Ось дійсно, ще ніколи на планшеті можна було так круто працювати в мультіоконном режимі. Як з рідними додатками, так і зі сторонніми. І, нарешті, повноцінний десктопний браузер. Навряд чи б Стів Джобс це схвалив, але файловий менеджер стає все більш файловим і все більш менеджером. Чи жарт, тепер до Айпад можна під'єднати флешку і обмінюватися з нею файлами. А також нишпорити файли з робочого столу, причому з виндоуз теж. Улюблений власниками айпадов Еппл пенсії став ще швидше - відгук всього 9 мілісекунд. І нові інструменти редагування тексту, як за допомогою пенсію так і без нього. І, після цього, трапився найбільший і раптовий анонс цієї ВВДС - новий Мак Про. З дизайном терки для сиру і овочів. З ручками. На коліщатках. Ну тому що чому б і ні, правда? Це не тільки найпотужніший мак Евер, але і самий кастомізіруемий. Процесори Зеон до 28 ядер, до півтора терабайт ОЗУ, 8 PCI-Express слотів. Дві відеокарті Радеон Про 580 Х. Все це добро дозволяє в реальному часі працювати з трьома потоками 8К ейч ді ар відео, або з дванадцятьма потоками 4К ейчдіар. Хочете 1 000 аудиодорожек? не проблема. Виводити картинку з такої потуги, звичайно, потрібно на по-справжньому крутий монітор.

Еппл зібрала побажання професіоналів і зробила для них унікальний 32-дюймовий монітор дозволом 6К, з яскравістю 1000 Ніт і контрастністю мільйон до одного. І назвала все це добро експерт Дайнемік Рендж - ексдіар. Обійдеться макпро в 6 тисяч доларів за мінімальну комплектацію, монітор - 5 тисяч. Ще тисячу доведеться викласти за професійну підставку з усіма можливими регулюваннями і фаст-Маунт. Крейзі. Природно, не обійшлося без анонсу нової мак ОЕС, яка отримала назву Каталіна. Найголовніше - вони нарешті вбили Кенні, тобто неповороткий і порядком задовбали всіх комбайн айтюнз. Його розділили на три окремих додатки - тіві, музику і подкасти. А синхронізацію мобільних пристроїв винесли прямо в Файндер. Айпад ж тепер можна використовувати як другий дисплей для маку, з усіма можливостями Еппл-пенсії. Максимально крута фішка - абсолютно новий рівень голосового управління в макоес. Контроль часу скрінтайм тепер і в Макос.

Можна буде відслідковувати, куди ви витрачаєте свій робочий і особистий час. Кілька сервісів отримають нативні клієнти, наприклад Джиро. І знову повернеться нативний клієнт твіттера. А розробникам стане легше переносити додатки з Айпад в макоес за допомогою технології Каталіст. Ну а далі, як завжди, не обійшлося без доповненої реальності, майнкрафт в ній і пари слів про те, що в мові програмування Swift з'явиться новий фреймворк SwiftUI. На цьому все, розробники вже можуть качати перші бети, а ми ж побачимо всі оновлення восени. Всім поки, з вами була ника і канал Розетка, до нових відео!

Comments (0)

Ще немає жодного коментаря

Залиште свій коментар