Як вибрати кондиціонер?

Коли до літа залишається трохи більше місяця, про покупку кондиціонера замислюється кожен, хто ще не встиг ним обзавестися. Якщо ви в цьому числі, тоді будемо розбиратися, на що звернути увагу при виборі.

Існує чимало різновидів кондиціонерів, але найпопулярніші типи для будинку - це спліт-система настінного типу і мобільний кондиціонер. Давайте розберемося, що це за звірі такі і які у них особливості.

Спліт-система настінного типу - звична багатьом конструкція з одним блоком в квартирі і ще з одним на вулиці.

Такі кондиціонери можуть похвалитися досить тихою роботою, за рахунок того, що гучна частина приладу знаходиться на вулиці, і, звичайно ж, високою потужністю. Але є нюанси з установкою. По-перше, її вартість - це часом 10-20% від ціни самого пристрою.  А по-друге, якщо з нею напартачив, то про правильну роботу кондиціонера можна забути. І тут вже неважливо, наскільки наворочену модель ви вибрали. І є ще один недолік - такий кондиціонер охолоджує повітря тільки в одній кімнаті. І тут, відкривай двері по всій квартирі або не відкрий, але температура в різних кімнатах точно не буде однаковою.

Але от якщо придивитися до мультиспліт-системи - конструкції, в якій до одного зовнішнього блоку підключається декілька внутрішніх блоків, то про цю проблему можна буде забути.

Мобільні кондиціонери - це оазис прохолоди на коліщатках і повна протилежність спліт-систем. Тут ніяких складнощів з установкою і портативність. Але зате обмежена потужність і відчутний рівень шуму.

На потужність слід звернути окрему увагу. Від неї то і залежить, наскільки комфортно вам буде в приміщенні гарячими літніми днями і тепло холодними зимовими вечорами. Підбирати потужність варто, враховуючи безліч факторів. У їх числі кількість людей, які проживають в квартирі, площа кімнати, висоту стелі, кількість вікон. Також потрібно враховувати, чи потрапляють в кімнату прямі сонячні промені. І щоб не помилитися, можна, звичайно, взяти аркуш паперу, ручку і зайнятися підрахунками. А можна скористатися спеціальним калькулятором, який сам все порахує. Загадкова абревіатура BTU на кондиціонері - це британська теплова одиниця, в яких і вимірюється потужність. Текст на екрані: «1BTU дорівнює 0,2931 Вт або 1Ватт ≈ 3.412 BTU». Найбільш поширеними є моделі потужністю від 7000 до 12000 BTU. В середньому, кімнаті площею до 18-20 м2 підійде «сімка», до 25-27 м2 - «дев'ятка» і так далі. І ось ми підібралися плавно до серця кондиціонера. Воно може бути звичайним, а може інверторним.

Кондиціонер зі звичайним двигуном коштує дешевше, нескладний в монтажі і зручний у використанні. Але разом з цим є один величезний недолік - це принцип роботи. Суть в тому, що двигун постійно вмикається і вимикається. Через постійне включення більше зношується компресор кондиціонера. Інверторні спліт-системи - це зовсім інша справа. До швидкого досягнення заданої температури такий кондиціонер працює на підвищеній потужності. А після цього не вимикається, а продовжує підтримувати потрібну температуру, працюючи на мінімальній потужності. Такі кондиціонери тихіше і споживають менше електроенергії. Та й, як правило, інверторну спліт-систему комплектують багатошарової системою фільтрації.

Само собою зрозуміло, що такі кондиціонери і коштують дорожче. Але якщо брати до уваги те, що циферки в квитанції за електроенергію будуть нижче, а кондиціонер - це покупка на роки, то ця переплата цілком виправдана. Також виправданою буде переплата за клас енергоспоживання. Їх просто купа, але, чим він вищий, тим менше електрики буде споживати кондиціонер. А влітку, коли кондиціонер працює цілодобово на проліт, кожен кіловат на рахунку. Є ще ряд функцій, можливостей, які впливають на цінник кондиціонера і на комфорт використання. І перша з них носить горде ім'я автосвинг. Ця функція рівномірно розподіляє повітря по всьому приміщенню. Якщо є ще функція Air Flow Direction, то заслінки можна буде зафіксувати в необхідному положенні. Ще одна крута фішка - стеження за присутністю. І цей той випадок, коли стеження не повинна викликати ніякого занепокоєння. Вбудовані інфрачервоні датчики бачать, коли людина заходить в кімнату і збільшують потужність роботи, а коли йде - знижують. При цьому, якщо кондиціонер працює на охолодження, то він не дме на вас, а якщо на обігрів, то знімайте махрові штани. Кондиціонер зігріє. Ще й заощадить до 30% електроенергії. Іонізація повітря. Ця штука досить спірна.

З одного боку, вона в якійсь мірі усуває неприємні запахи, допомагає ефективніше очищати повітря. Але з іншого, спеціальні очисники та зволожувачі повітря справляються з цим значно краще. Ще одна функція, яка може впливати на вартість кондиціонера - припливна вентиляція. І тут хочеться сказати про те, що більшість кондиціонерів не подають повітря з вулиці. Вони ганяють повітря усередині приміщення, охолоджуючи його або нагріваючи. А ось приплив свіжого повітря в повній мірі може забезпечити тільки система канального типу, так як її можна об'єднати з системою вентиляції. Є ще можливість управляти кондиціонером віддалено через додаток в смартфоні. У 2019 хотілося б, щоб прийшов додому після роботи, а температура в приміщенні вже ідеальна. А для цього потрібно включити необхідний режим заздалегідь. А ще ... Звичайно, критеріїв для вибору ще вагон і тележіще, І якісь функції і особливості дійсно варті того, щоб за них переплатити. А якісь всього лише маркетинговий хід. Сподіваюся, що наш ролик був корисним для вас і у вашій квартирі буде ідеальна температура як влітку, так і взимку.

Comments (0)

Ще немає жодного коментаря

Залиште свій коментар